šport

Londýn | Žreb finále Glasgow Billie Jean King Cup je dokončený

Billie Jean Kingová a oficiálna rozhodkyňa Jane Harvey viedli v piatok v relácii BBC Morning Live žrebovanie Pohára Billie Jean Kingovej 2022 od BNP Paribas Finals.

Ženský turnaj sa bude konať v Emirates Arena v Glasgowe od 8. do 13. novembra. O ocenenie bude bojovať 12 krajín. Hrajú sa v 4 skupinách po 3, 4 víťazi postupujú do semifinále. Skupina A bude hrať s víťazom skupiny D a víťaz skupiny B s víťazom skupiny C.

Bývalí šampióni Česka a USA sa pripojili k Poľsku v skupine D, povestnej „Skupine smrti“, ktorá bude svedkom divokých bojov o postup do vyraďovacej fázy, keď sa začne finále v roku 2022.

Česká republika, ktorá sa v žrebovaní umiestnila na 4. mieste, vyhrala Billie Jean King Cup 6-krát za posledných 10 edícií a môže počítať s tým, že v prvej stovke postaví niekoľko hráčov.

Tím Petra Balu vyžreboval proti USA, najzdobenejšiemu tímu v histórii turnaja, a momentálne má v prvej stovke 11 hráčov.

Medzi nimi Česká republika a Spojené štáty tvoria takmer 20 percent z top 100, ale ani jedna krajina si nemôže nárokovať svetovú jedničku a Iga Swiatek bude musieť byť čo najlepší, ak chcú vyradiť Poľsko. nebezpečná skupina D.

Žreb finále Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutočnil v piatok v programe Morning Live na BBC, ktorý moderovali Gethin Jones a Sarah Cox.

Prehrávač BBC iPlayer

Druhý Švajčiarsko v roku 2021 sa ocitne v skupine A s Kanadou a Talianskom.

Austrália, Slovensko a Belgicko idú proti sebe v B-skupine, zatiaľ čo hostiteľskú Britániu žrebovali v C-skupine so Španielskom a Kazachstanom.

Najvyššou nasadenou Španielkou je svetová 4 Paula Padosaová, v Kazachstane by mohla byť aj finalistka Wimbledonu Elina Rybakina.

Obhajcovia titulu Rusko sa v tohtoročnom finále nezúčastní po tom, čo im ITF zakázala účasť v skupinových zápasoch pre inváziu krajiny na Ukrajinu, ktorú Moskva nazýva „špeciálna vojenská operácia“.

READ  Canal+ obnovuje práva na La Ligu pre subsaharskú Afriku

Ruské hráčky mali tento rok zakázaný vstup do Wimbledonu, ale na iných turnajoch im bolo umožnené súťažiť pod neutrálnou vlajkou.

Finále príde do Británie o rok, v ktorom sa LTA zameria špeciálne na zviditeľnenie ženského a dievčenského tenisu.

Zatiaľ čo tenis bol vždy priekopníkom ženského športu, existuje medzera vo vízii, ktorú môže organizovanie veľkých podujatí, ako je BJK Cup, odstrániť.

LTA dúfa, že usporiadaním podujatí, ako je táto, do Veľkej Británie, pomôže zapojiť ženy a dievčatá do tohto športu, zvýšiť zastúpenie žien v tenise a zviditeľniť ženský tenis, aby odrážal jeho postavenie ako popredného ženského športu.

Prehrávač BBC iPlayer

Veľká Británia sa kvalifikovala ako hostitelia po tom, čo bol Glasgow vybraný ako hostiteľ turnaja 12 tímov.

Zverenkyne Anne Kiothavangovej sa prvýkrát od aprílovej prehry Česka v kvalifikácii nepodarilo hrať na tenisovom turnaji Svetového pohára žien.

V marci bol Glasgow vymenovaný za jednu zo 4 hostiteľských krajín pre skupinové fázy mužského finále Davisovho pohára, čo je ekvivalent pohára Billie Jean Kingovej.

Škótske mesto hostilo niekoľko zápasov Davisovho pohára vrátane dvoch v roku 2015, kde titul vyhrala Veľká Británia.

Je to prvýkrát od roku 1991, čo sa finále premiérovej tímovej súťaže v medzinárodnom ženskom tenise – predtým známej ako Fed Cup – hralo v Británii.

Prehrávač BBC iPlayer

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close