Svet

Londýnskeho policajta zastrelili priamo na policajnej stanici – Svet – správy
25.09.2020 17:55, aktualizované: 19:31

Kytica kvetov položená pred väznicou v anglickom meste Croydon, kde bol v piatok 25. septembra 2020 v skorých ranných hodinách zastrelený policajt. Na policajnej stanici zastrelil muža policajt, ​​ktorý ho mal odviezť na policajná cela.

Autor: ,

Londýnsky policajt bol zabitý v piatok ráno priamo na policajnej stanici. Zastrelil ho muž zatknutý policajtom; útočník potom zjavne obrátil zbraň proti sebe a spôsobil si ťažké zranenia, informovala agentúra AP.

Tragická udalosť sa stala v Croydone na juhu britského hlavného mesta krátko po 02:00 miestneho času (03:00 SELČ). Ťažko zraneného policajta previezol vrtuľník do nemocnice, kde sa ho napriek úsiliu lekárov nepodarilo zachrániť a bol vyhlásený za mŕtveho.

V nemocnici je aj 23-ročný útočník, ktorého stav je kritický. V prípade bolo začaté vyšetrovanie pre podozrenie z vraždy. Udalosť vyšetruje aj nezávislý policajný úrad pre dohľad.

Čo sa presne stalo na stanici, nebolo hneď jasné. Podľa medializovaných informácií nebol muž pravdepodobne pred vstupom na stanicu dôkladne prehľadaný a pravdepodobne si so sebou priniesol zbraň. Nevystrelili žiadne policajné zbrane.

Podľa prvých indícií sa podozrivý muž zastrelil, zatiaľ to však nie je jednoznačne preukázané.

Starosta Londýna Sadiq Khan vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a kolegom policajtom, ktorí neboli identifikovaní. Bol dlhoročným členom londýnskych policajných síl.

Pripojil sa k nemu britský premiér Boris Johnson, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter uviedol, že britskí občania „za svoju bezpečnosť vďačia obrovskému množstvu tých, ktorí riskujú svoje vlastné životy“.

Prípady zastrelenia civilistov políciou sú v Británii, ktorá má prísny zákon o strelných zbraniach, ojedinelé. Piatková katastrofa je 17. incidentom tohto druhu od roku 1945, uviedla AP. Policajt bol naposledy zastrelený v marci 2017 počas teroristického útoku pred britským parlamentom v Londýne.

READ  Nový kenský prezident prisľúbil ambiciózny klimatický plán
Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close