šport

Lotyšsko bolo potvrdené ako jediný hostiteľ majstrovstiev sveta IIHF

Lotyšsko bude jedinou etapou Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji Potom Bielorusko zbavené práv na spoločný hosting.

Minulý mesiac sa predstavenstvo hry rozhodlo premiestniť turnaj z Minsku Podporovatelia pohrozili odvolaním podpory„Zvýraznenie obáv o„ bezpečnosť a ochranu “, keď krajina čelí politickým nepokojom.

IIHF prijatý Ponuky zo susedných krajínOrganizácia vrátane Litvy, Dánska a Slovenska sa však rozhodla usporiadať celý turnaj v lotyšskom hlavnom meste Riga, ktoré bolo pripravené hostiť spolu s Minskom.

Prezident IIHF, René Bazilej, Vydal vyhlásenie: „Chcel by som sa poďakovať našim členom z Dánska a Slovenska za ochotu prijať hostiteľské povinnosti na svetový šampionát v takom krátkom oznámení.

“Rada však nakoniec dúfa, že celý turnaj zostane v jednej krajine, čo nám umožní ísť ďalej.”

„Nájdeme lacné riešenia na implementáciu bublinovej koncepcie, ale môžeme byť pripravení ich privítať, ak je bezpečné privítať fanúšikov na majstrovstvách sveta.“

Všetkých 16 tímov zostane v rovnakom hoteli po celú dobu konania turnaja, ktorý je naplánovaný na 21. mája až 6. júna, čím sa vytvorí „bublinová“ atmosféra.

Arena Rica bola vybraná ako hlavné dejisko hier, pretože olympijské športové centrum bude premenené na klzisko, ktoré bude hostiť zápasy skupiny A a dve štvrťfinále. Okrem toho Ľadový kruh Thaug Kawa bude slúžiť ako cvičisko.

Lotyšsko bolo hostiteľom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji mužov iba v roku 2006 a tím krajiny sa tento rok umiestnil v skupine B. Bieloruský národný tím bude mať naďalej účasť na turnaji a bol menovaný do skupiny A.

READ  NHL si vybrala Tipsport ako prvého európskeho závodného partnera

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close