Svet

Lotyšsko znižuje výskyt chorôb Covit -19 v európskom „sociálnom a politickom – spravodajstve“

Minulý týždeň bolo Lotyšsko v lese na 23. mieste.

Odhady ECDC za predchádzajúce dva týždne z 19. júla na 1. augusta ukazujú, že celkový výskyt v Lotyšsku na 100 000 obyvateľov sa zvýšil na 38,8 prípadov, ale stále je to menej ako vo väčšine krajín EÚ a EHP.

Najvyššia miera výskytu v EÚ a EHP je stále na Cypre, a to na úrovni 1241,8 prípadov na 100 000 obyvateľov, nasleduje viac ako 700 prípadov v Španielsku. V Poľsku je najnižšia miera výskytu 4,3 prípadov na 100 000 obyvateľov. Priemerná miera výskytu v EÚ a EHP je v súčasnosti 214,3 prípadov na 100 000 obyvateľov.

V Estónsku sa podľa údajov ECDC miera nákazy na 100 000 obyvateľov za posledné dva týždne zvýšila na 142,1 prípadov a v Litve na 133,9 prípadov.

V Lotyšsku sa 14-dňová úmrtnosť s diagnózou Govit-19 a predchádzajúci víkend pred týždňom nezmenila, bola 6,8 prípadov na milión ľudí. Stále sme v prvej päťke krajín EÚ a EHP s najvyššou úmrtnosťou. Cyprus, Portugalsko, Španielsko a Grécko majú za posledné dva týždne najvyššiu úmrtnosť na milión ľudí s diagnostikovanou Govt-19.

Zodpovedajúci údaj je 5,7 v Litve a 0,75 v Estónsku.

Lotyšsko je stále jediným pobaltským štátom v zelenej zóne cestovnej výstražnej karty, ktorú vyvinul ECTC, čo naznačuje nízke riziko Covit-19 pre cestovateľov. Estónsko je na mape Litvy červeno -oranžové.

Zelená plocha je v súčasnosti menšia ako polovica plochy EÚ a EHP.

Takmer všetky časti Cypru, Španielska a mnohé časti Francúzska, Grécka a Írska sú v súčasnosti v červených číslach, čo naznačuje vysokú mieru nebezpečenstva pre cestovateľov. Do červenej zóny patrí Portugalsko, Malta, Estónsko, Island, Holandsko, Španielsko, Francúzsko, Írsko, Taliansko, Grécko, Belgicko, Dánsko, Švédsko a Fínsko. Litva sa nachádza v zóne Orange a nachádza sa v Grécku, Taliansku, Belgicku, Chorvátsku, Francúzsku, Rakúsku, Dánsku, Švédsku, Nórsku a Fínsku.

READ  Taliansko sa poučilo z tvrdej lekcie CORONAVIRUSU: Tri dôvody, prečo odolávať novej vlne infekcie

Cestovná výstražná karta je navrhnutá tak, aby uľahčila pochopenie rozsahu epidémie v rôznych častiach Európy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close