šport

Ľudovít Klein nesplnil hmotnostný limit

dnes 18:16
|

Slovenský bojovník Ľudovít Klein pred premiérou v najprestížnejšej organizácii zmiešaných bojových umení nesplnil hmotnostný limit.

Na podujatí UFC 253 v Abú Zabí (v nedeľu od 2.00 SELČ) mal nastúpiť v perovej divízii proti Novozélanďanovi Shaneovi Youngovi, ale jeho limit (66 kg) bol pri oficiálnom vážení prekročený o 1,8 kg.

Dvadsaťpäťročný Klein však o debut nepríde, musí sa vzdať iba časti svojich zárobkov. Jeho súper súhlasil so stretnutím mimo hmotnostného limitu, v takzvanej Catchweight.

Slovák si v profesionálnej kariére pripísal šestnásť triumfov a dve prehry. Víťaznú sériu vedie od októbra 2017, keď dosiahol sedem úspechov v rade. O dva roky starší Novozélanďan má profesionálnu bilanciu 13: 4, v UFC sa po prehre s úradujúcim šampiónom perových váh Alexandrom Volkanovským radoval dvakrát za sebou. Od minulého februára sa v klietke neobjavil. Po zvážení okorenil predzápasovú konfrontáciu bojovým tancom svojich krajanov haka, ktorým sa preslávili najmä novozélandskí hráči rugby.

Kleinov premiérový galavečer vyvrcholí dvoma súbojmi o titul. Izrael Adesanya bude brániť pás strednej váhy proti vyzývateľovi Paulovi Costovi a Dominick Reyes a Jan Blachowicz budú porazení pre voľný titul v poloťažkej váhovej kategórii.


Po príchode do Abú Zabí dostal Lajos Klein správu od UFC:

READ  Aaron Chilaki na Hamiltonovom zozname 10 najlepších športovcov sveta!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close