Svet

Lukašenko varuje EÚ, že Bielorusko nezastaví migráciu migrantov – POLITICO

Bielorusko nemá v úmysle zastaviť počet nelegálnych migrantov z Afriky a Blízkeho východu do susednej Litvy, uviedol v utorok prezident Alexander Lukašenko.

„Od nikoho neustúpime.“ Predovšetkým nie sme ich konečným cieľom. Idú do osvietenej, teplej a pohodlnej Európy, ”uviedol Lukašenko. Podľa Oficiálna tlačová agentúra Felda.

Litva piatok Vyhlásené Núdzová situácia v dôsledku migračnej krízy na jej hranici s Bieloruskom. Vilnius v posledných týždňoch opakovane obviňoval Lukašenka z použitia prisťahovalcov ako zbrane proti EÚ, ako odplatu za sankcie tábora a na podporu bieloruskej opozície.

Lukašenko označil reakciu Litvy za „kňučanie“ a vyhlásil, že nedovolí, aby EÚ poslala späť do Bieloruska tých, ktorí nemajú nárok na azyl. „Chcú z Bieloruska urobiť filtračný tábor: ľudia utekajú na západ kvôli smútku, smútku a vojnám. Chcú, aby sme ich vzali a ponechali ich tu vo ‚filtračných táboroch‘. To sa nestane.“

Lukašenkova štipľavá odpoveď prišla v ten istý deň, keď najvyšší súd v krajine odsúdil opozičného politika Victor PaparicoVlaňajšie prezidentské voľby napadnúť lukasenkovai plánované, odsúdený na 14 rokov.

Sankcie EÚ uvalené na neho a jeho spojenci proti obvinenému Lukašenkovi.

Babrigo, 57-ročný bývalý vysoký bankár, zhromaždil 430 000 podpisov na podporu svojho prezidentského úradu, čo je viac ako 100 000 potrebných na to, aby sa dostali k volebným urnám. Bola to výzva, aby Lukašenko vládol Bielorusku od roku 1994. Babrikovu kandidatúru odmietla volebná komisia, ktorá ho v júni zatkla a obvinila z prania špinavých peňazí a úplatkov. Skupiny monitorujúce ľudské práva Paparikovai oznámili politického väzňa.

Európska služba pre vonkajšiu činnosť Volal Rozsudok bol „jedným z najmenej 125 nespravodlivých a svojvoľných nedávnych rozhodnutí bieloruských súdov o politicky motivovaných súdnych procesoch“ a požadoval „okamžité a bezpodmienečné prepustenie“ Babrika.

Vo svojom poslednom vyhlásení pre súd minulý týždeň Babrigo tieto obvinenia poprel a uviedol, že „pred ľuďmi nie je žiadna hanba“.

READ  Česká vláda zakázala predaj čaju a kávy z okna

Podľa krmiva Anketa Paparico, ktoré uskutočnil londýnsky Saddam House, bolo najpopulárnejšou voľbou prezidenta. Na druhom mieste bol Lukašenko s 23 percentami hlasov a 25 percentami respondentov.

Opozičnú vodkyňu Svetlanu Dikanovskaja, ktorá bola nútená opustiť Bielorusko po minuloročnom behu proti Lukašenkovi, odsúdil Babrigo na „šialený trest“ za „jedného z vodcov, ktorý zobudil krajinu z dlhého spánku“.

Jej manžel je Sergej Test Hrozí mu tiež dlhý trest odňatia slobody. Od utorkového rána tam boli 534 politických väzňov V Bielorusku podľa skupín pre ľudské práva.

Powell LadushkoĎalším vodcom opozície, ktorý utiekol do Poľska, je vyšetrovaním papariko, „predvedený súdny proces“, uviedol.

„Diktátor sa snaží predstierať, že situáciu má pod kontrolou a že sa nikoho nebojí. Ale v mnohých ohľadoch to tak nie je, ”uviedol Latushko.

Nahnevaný diktátor

V utorok Lukašenko v reakcii na najnovšie obvinil Európsku úniu z vedenia „vojny“ proti Bielorusku. Sankcie Uložené koncom júna.

„Toto je nezákonné a predstavuje hrozbu pre medzinárodnú úroveň,“ uviedol Povedal. „Nech to bude trvať čokoľvek, musíme sa s nimi zmieriť.“

Lukašenko odporučil vláde krajiny a centrálnej banke, aby „venovali osobitnú pozornosť“ západným spoločnostiam podnikajúcim v Bielorusku. „Ak nám niekto nerozumie a začne boj proti bieloruskej vláde, viete, ako by sa s ním malo zaobchádzať,“ uviedol pre svoj kabinet.

Lukašenko tiež nariadil vláde, aby obmedzila prepravu z EÚ do Ruska a Číny cez Bielorusko.

V máji Bielorusko zakázalo dovoz výrobkov vyrobených dcérskou spoločnosťou Volkswagen, nemeckým výrobcom motorových olejov Liqui Molly a nemeckou nadnárodnou spoločnosťou Nivea pre starostlivosť o pleť Pierstorf.

To bolo odvetou pre spoločnosti, ktoré odmietli sponzorovať tohtoročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Bielorusku, čo prispelo k rozhodnutiu Medzinárodnej hokejovej federácie získať práva na hosťovanie Minskin. Osobný záujem vodcu Micaiyota o hokej.

READ  African Energy Room spúšťa iniciatívu African Green Dialogue pre africký týždeň energie 2021

V utorok ráno navštívil predseda Európskej rady Charles Michel litovsko-bieloruské hranice.

Predošlý večer, he Tweety Brusel odsudzuje všetky pokusy o použitie nelegálneho prisťahovalectva ako nástroja na vyvíjanie tlaku na členské štáty EÚ, pričom mobilizácia Litvy môže počítať s našou plnou podporou a solidaritou. [the EU’s border agency] Konverzácia s agentúrou Frontex a krajinami zapojenými do postupov v oblasti príjmov a čítania. “

Od začiatku januára vstúpilo do Litvy viac ako 1 300 neoprávnených prisťahovalcov z Bieloruska – väčšina z Blízkeho východu a Afriky. Vlani ich bolo zaznamenaných necelých 100.

Minulý týždeň došlo k dohode s Európskou úniou v Minsku, ktorá nelegálne prekročila hranice s blokom o pozastavení postupov pri odosielaní uvedených osôb.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close