Technológie

MacBook Pro 13 „s 8 GB RAM vs MacBook Pro 13“ s 16 GB RAM. Aký je rozdiel v praxi?

MacBook Pro 13 ″ s 8 GB RAM vs MacBook Pro 13 ″ takže 16 GB RAM

Používajú sa všetky nové počítače Mac ten istý čip M1 (okrem základného MacBooku Air). Rozdiely v konfigurácii sú teda iba vo veľkosti úložiska SSD a RAM. Získate základňu s kapacitou 8GB RAM a väčšiu verziu s kapacitou 16 GB RAM. O ktorých z nich sa rozhodne vo finále?

Nasledujúci test bol vykonaný na dvoch počítačoch MacBook Pro 13 ″. Jeden mal väčšiu operačnú pamäť, druhý menší. Vo všetkom ostatnom boli rovnaké. Prvé výsledky po vykonaní štandardných testov Geekbench a Cinebench nepreukázali žiadne rozdiely. Testy zamerané na maximalizáciu využitia RAM však áno.

Takzvaný Max Tech Xcode Benchmark napodobňuje kompiláciu kódu. Vďaka 16 GB verzii zaznamenal MacBook Pro 13 ″ 122 bodov a s 8GB verziou 136 bodov (stále dosť malý rozdiel). Tu je dôležité poznamenať, že čím menšie číslo, tým lepší výsledok.

Ukázalo sa to oveľa výraznejšie pri exporte 8K RAW R3D do 4K. Základná verzia dokončila proces pre 13 minút a 57 sekúnd a tá drahšia verzia to len zabralo 5 minút a 59 sekúnd. Je to porovnateľné s MacBook Pro 16 ″ (i9 a 32 GB RAM). Upozorňujeme, že ide o mimoriadne náročný test …

Boli zaznamenané aj menšie rozdiely pri testovaní exportu 4K videa vývozných testov RAW Lightroom Classic. Výsledky však boli veľmi tesné (rozdiel asi 17 sekúnd). Zaujímavosťou je, že 16 GB verzia prekonala aj iMac o viac ako 2 000 €!

Nízke teploty

Počas testu sa tiež kontrolovala teplota. Rozdiely v porovnaní s Intelom boli viac ako badateľné. Nedávno som na to upozornil aj v tomto článku. Z môjho pohľadu je to jedna z najväčších výhod platformy ARM na Macu.

READ  Milión hráčov zaútočí na spoločnosti Apple aj Google

Celý test si môžete pozrieť vo vnútri 20 minútové videonahral MaxTech na YouTube. Odporúčam všetkým kto sa nevie rozhodnúť medzi 8GB a 16GB RAM. Pokiaľ plánujete používať svoj Mac na menej náročné procesy (s tým, že ho občas „naložíte“), postačí vám základná verzia. Ak ste ale profesionál, siahnite po drahšom dizajne. Objednajte si nové počítače Mac od autorizovaného predajcu m: zóna.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close