Technológie

Maďarsko vyrába Sputnik V po zlúčení s Russia-Politico

Minister zahraničných vecí Peter Sijjarde dostane maďarskú technológiu na spustenie miestnej výroby ruskej vakcíny Sputnik V. Povedal Počas návštevy Moskvy vo štvrtok.

Maďarsko bolo prvou európskou krajinou, ktorá kúpila očkovaciu látku ruskej výroby, ktorá stále čaká na schválenie od európskej farmaceutickej spoločnosti, aj keď Česko a Slovensko tiež podpísali zmluvy o odstrele.

Maďarský minister zahraničných vecí uviedol, že dohoda je výsledkom politickej dohody, ktorá prinesie spoluprácu medzi oboma krajinami v oblasti vakcín “do novej, vyššej dimenzie”.

Bližšie informácie o tom, ako bude prenos technológií fungovať v praxi, neboli zverejnené, ale podľa maďarského oznámenia budú podrobnosti o produkcii objasnené na zasadnutí zmiešaného maďarsko-ruského hospodárskeho výboru, ktorému bude spoločne predsedať ruský minister zdravotníctva . Michail Murasco a naplánované na koniec novembra.

Ruský fond priamych investícií, štátny investičný fond zodpovedný za propagáciu Sputniku v zahraničí, zverejnil v stredu nové údaje o variante jednorazovej dávky ľahkej vakcíny Sputnik. Podľa predtlačeného článku uverejneného na serveri MedRxiv a poskytnutého spoločnosťou RDIF bol Sputnik účinný pri ochrane pred kolísaním svetelnej delty 70 percent.

Generálny riaditeľ RDIF Grill Dimitriev v rozhovore pre novinárov uviedol, že sa očakáva, že produkcia Spadniku bude dostatočne veľká na to, aby do konca roka zaočkovalo 700 miliónov ľudí. Výroba podľa neho prebieha vo viac ako 10 krajinách.

READ  Cody Simpson pózuje pre NYE s priateľkou modelky Marlosom Stevensom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close