Maharashtra Open Tennis: Yuki Bhambri prichádza zozadu, aby vyhral prvé kolo

Ind Yuki Bhambri zaznamenal v pondelok senzačné víťazstvo zozadu nad Slovákom Jozefom Kovalikom v úvodnom kole dvojhry mužov na tenisovom turnaji Tata Open Maharashtra. Dvadsaťdeväťročný Ind, ktorý štartoval priamo v hlavnom ťahu na jedinom stretnutí ATP 250 v južnej Ázii, si vo svojom úvodnom zápase zabezpečil víťazstvo 6:7 (10), 6:2, 7:5. Bývalá juniorská svetová jednotka, ktorá sa nedávno po dvojročnej prestávke spôsobenej zranením vrátila na medzinárodnom poli, po prehre ťažko vybojovaného prvého setu nastúpila do druhého s náskokom 2:0 a vyzerala byť v pohode.

Nedovolil, aby sa hybnosť zmenila, než ľahko zabalil set a vyrovnal skóre.

V rozhodovaní hráč narodený v Dillí premenil brejk, aby získal skóre na 3:3, a potom pridal ešte jeden setb, aby si udržal náskok v hre.

Hoci sa 29-ročný Slovák zo všetkých síl snažil o návrat do súťaže, Bhambri držal nervy a zabezpečil rozhodnutie o postupe do druhého kola.

Prajnesh Gunneswaran je ďalším Indom, ktorý sa neskôr v pondelok predstaví v hlavnom ťahu dvojhry. Postaví sa proti piatemu Nemcovi Danielovi Altmaierovi.

Predtým poslal Francúz Quentin Halys svetové č. 82 Ricardas Berankis z Litvy dosiahol ohromujúce víťazstvo 6:1, 6:2.

Svetové č. 141 Francúz Halys pôsobil proti vyššie postavenému súperovi celkom sebavedomo, keďže Berankisovi takmer nedával žiadnu príležitosť.

V ostatnom zápase osemfinále 32 bývalý svetový hráč č. 39 Moldavčan Radu Albot čelil v druhom sete ťažkej výzve od Federica Gaia z Talianska, no dokázal preplávať víťazstvom 6-2, 7-6 (7-3).

Povýšený

Medzitým najlepšie nasadený austrálsky pár Like Saville a John-Patrick Smith naplnil očakávania, keď porazil Stefana Travagliu a Bernabe Zapatu Mirallesa 6:1, 6:4 v priamych setoch.

V ostatnom zápase úvodného kola štvorhry francúzske duo Sadio Doumbia, Fabien Reboul deklasovalo tretí nasadený pár Szymon Walkow, Jan Zielinski 6:3, 7:6 (7:5) a postúpilo tak do štvrťfinále.