Veda

Majitelia psov varujú pred vysoko nákazlivým vírusom šíriacim sa v južnej Floride – CBS Miami

MIAMI (CBSMIMI) – Miami-Dade Animal Services vyzýva majiteľov psov, aby na verejnosti dohliadali na svojich miláčikov, keďže sa v južnej Floride šíri nová vysoko nákazlivá choroba.

Toto sa nazýva komplex infekčných respiračných chorôb psov (CIRDC).

Čítaj viac: Štúdie naznačujú, že COVID môže spôsobiť aj vážne poškodenie srdca

„Komplex infekčných respiračných chorôb psov je ako psia chrípka alebo prechladnutie u psov. Je to niekoľko vírusov, ktoré postihujú dýchacie cesty a spôsobujú respiračné symptómy. Kýchanie, kašeľ a sekanie,“ povedala veterinárna lekárka Animal Services Dr. Maria Serrano.

Animal Services uviedli, že na južnej Floride bolo hlásených niekoľko prípadov CIRDC. Vyzývajú majiteľov psov, aby pomohli chrániť svojich domácich miláčikov tým, že ich dostanú na bežné vakcíny a preč z miest s mnohými psami.

„Drž sa ďalej od miest, kde je skupina psov. Rovnako tak psie parky, strihači, kdekoľvek, kde je veľa psov pohromade. Tiež sa vyhýbajte kontaktu medzi psami z nosa na nos,“ povedal Serrano.

V záujme ochrany domácich miláčikov vo svojom útulku Zvieracie služby dočasne pozastavujú pre svojich psov nasledujúce služby až do odvolania.

  • Wellness klinika – Kastrácia, Očkovanie, Mikročip
  • prijať – odovzdať sa
  • akcie na adopciu domácich zvierat mimo lokality

Vírus sa šíri priamym kontaktom s infikovaným psom a kontaktom s ľuďmi vystavenými vírusu. Vírus sa môže prenášať na ľudskom oblečení, rukách a predmetoch, ako sú misky na jedlo/vodu, obojok/vodítko, hračky a posteľná bielizeň.

Ľahko ho však zabíja väčšina dezinfekčných prostriedkov, umývanie rúk mydlom a vodou, bežné pranie odevov a umývanie misiek a hračiek mydlom a vodou.

V parku Trails and Tails v Dorale niektorí majitelia psov povedali, že o CIRDC nikdy nepočuli.

Čítaj viac: Moore z Miami bude čeliť bývalému tímu vo svojom rodnom Chicagu.

READ  Počet prípadov koronavírusu v Utahu stúpa v piatok na 656

„Nie, nepočul som o tom. Toto je prvýkrát, čo o tom počujem,“ povedal Giavoni Tardencilla.

Na otázku, či si z toho robí starosti, odpovedal: „Vôbec nie. Toto je tretíkrát, čo som ho priviedol do tohto parku. Beriem ho domov, ale na mne nezáleží.“

Trochu obavy mala aj Ximena Aponte.

„Cvičíme, jeme správne, predovšetkým nás Pán bude chrániť,“ povedal Aponte. „Nie je v blízkosti mnohých psov. Vždy je v blízkosti susedných psov a týchto psov, ale nie je to tak, že by tam bolo veľa psov.“

Doktor Serrano povedal, že vírus prechádza kvapôčkami vo vzduchu a je vysoko nákazlivý. Povedala, že majitelia psov by s tým mali zaobchádzať ako s COVIDom a udržiavať bezpečnú vzdialenosť od ostatných psov, pretože má potenciál byť nebezpečný.

„Môže to byť niečo vážnejšie, zápal pľúc, horúčka, letargia, nejesť,“ povedala.

Ak váš pes začne vykazovať príznaky, navštívte svojho veterinára, pretože existuje liečba. Váš pes môže dostať antibiotiká. Inkubačná doba je tri a 10 dní. V prípade infekcie môže trvať dva týždne až mesiac.

Ďalšie novinky: Policajti identifikujú podozrivého lupiča z banky TD, ktorý sa prevrátil pri policajnej prehliadke

Ľudia a mačky nemôžu vírus chytiť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close