Zábava

Majster sa nad tým zamyslel: Rok po jeho odchode hovoril s ľuďmi, plakal milióny

Zimomriavky, slzy, emócie. Karel Gott opäť zasiahol milióny sŕdc a láme rekordy. Nikto teda od obra také prekvapenie nečakal.

Neuveriteľný úspech! Vianočná pieseň Kryštofa a Karla Gotta zaznamenala v priebehu niekoľkých hodín od jej vydania desaťtisíce pozretí. Nový hit tohtoročných sviatkov je preto viac ako jasný a pozadie jeho výroby vám spôsobí ďalšie prechladnutie na tele.

Dojímavý príbeh – aj také sú Vianoce

Deň po meninách Karla Gotta vydal Kryštof nový singel Vianoce, ktorý nahrali krátko pred jeho smrťou. Skladba mala obrovský úspech, podvečer si ju pozrelo viac ako 700 000 divákov a dnes, 24 hodín po premiére, sa blíži k miliónu.

Karty Gott, Ivanka Gottová, Richard Krajčo

Fotogaléria

Karty Gott, Ivanka Gottová, Richard Krajčo

Zdroj: Instagram: karelgottagency

Nádhernú skladbu, ktorá je pravdepodobne posledným singlom od milovaného maestra, doplnil úžasný videoklip s dojímavým príbehom. Dvojica Richard a Karin Krajčovci chceli vytvoriť klip, ktorý by nebol typicky gýčový a priniesol nielen originálny nápad, ale aj poctu Karlovi.

Preto prišli s myšlienkou nakrútiť tradičnú prípravu rodinných Vianoc, v ktorej postupne ukázali všetkých členov rodiny. Na každom z nich bol aj Richard Krajčo, ktorý hral rolu otca. Doteraz vyzerajú Vianoce ako iné tradičné klipy s touto tematikou.

Zrazu však dôjde k rozuzleniu, keď diváci uvidia všetky tieto scény bez vodcu skupiny Kryštofa, pretože bol vlastne mŕtvy a už na ne dozeral ako anjel strážny:

Aj takýmto spôsobom symbolicky poukázali na to, že zosnulý Karel Gott strážil z neba aj všetkých svojich blízkych.

Zároveň tiež ukázali, že Vianoce majú aj túto podobu, keď sa musíme vyrovnať so stratou svojich blízkych a ísť ďalej, aby sme im tam hore robili radosť.

READ  Jakub Prachař je oficiálne na slobode: Jeho bývalá popísala Rozvod ... Silné slová!

Túžil byť zabudnutý rok po svojej smrti

Už pred vydaním nového videoklipu sa na verejnosť dostali zaujímavé informácie o pozadí natáčania tejto piesne. Karel Gott požiadal Richarda Krajča, aby mu napísal pieseň Heart Unquenchable, ktorú krátko pred smrťou nahral so svojou dcérou Charlotte.

Druhým želaním bolo, aby skupina Kryštof zverejnila vianočné správy až po jeho smrti.

„Jednoducho sme si to všimli. Všetci sme vedeli, ako sa má Karel, aj keď sme dúfali, že tu bude čo najdlhšie. Dohodli sme sa, že najskôr nevyjdú srdcia, čo je pieseň na rozlúčku. Keď sme hovorili sme o tom spolu, nebolo vhodné, aby Vianoce potom rýchlo prebehli.

Karel povedal: „Možno by bolo najlepšie, keby pieseň vyšla, keď som tu nebol. Potrebujete ďalšie Vianoce, aby ste tu mohli byť s vami. „ Zábery z nahrávky piesne skutočne zachytili jeho posledné chvíle:

Úprimne, stále som to chcel pretiahnuť, a nie uvoľniť až budúci rok. Po dohode s Ivankou sme sa však rozhodli splniť Karlovu hudobnú túžbu a nechať ju ísť presne podľa jeho želania, “povedal Krajčo Extra.cz.

Gott sa symbolicky staral o svojich fanúšikov aj po smrti. Aj takýmto spôsobom dokázal, že bol profesionálom, ktorého dnes ťažko nájdete. Teraz, rok po jeho odchode do druhého sveta, opäť počujeme jeho hlas, ktorý tradične sprevádza naše Vianoce už mnoho rokov, je to zvláštne krásny pocit, akoby nás neopustil a je tu stále s nami.

A všetci si mysleli, že pieseň s dcérou bola posledná:

Ivanka už zareagovala

Samotný klip bol pre vdovu po Karlovi Gottovi prekvapením až do poslednej chvíle. Richard Krajčo s ňou však konzultoval ďalšie záležitosti a dohodol všetky podrobnosti propagácie novej vianočnej piesne.

READ  Anni-Frid Lyngstad, speváčka slávnej skupiny ABBA, oslavuje 75 rokov - Hudba - Kultúra

„Vážení priaznivci, som šťastný, že takmer počúvate novú vianočnú pieseň Richarda Krajča, v ktorej s ním spieva aj náš drahý Karel. Skladbu nahrali spolu v januári 2019 a dohodli sme sa, že ju vydáme až tento rok pred Vianocami, pretože vianočné piesne a Karel Gott k sebe jednoducho patria, “uviedla v sebe Ivana Gottová úradné vyhlásenie.

Novinka Vianoc bola určite veľmi dojímavým momentom pre celú rodinu, ktorej po mnohých ďalších spomienkach na blízkych zostali aj tieto nádherné piesne, ktoré majú naďalej obrovský úspech.

Karel Gott, Ivanka Gottová

Fotogaléria

Karel Gott, Ivanka Gottová

Zdroj: Instagram: karelgottagency

Vydanie novej piesne zobrala veľmi citlivo aj Dominika Gottová. Pre spevákovu dcéru to nebola len príležitosť spomenúť si na jeho otca, ale tiež mu vzdala obrovský obdiv a poctu za to, ako dokázal bojovať so svojou chorobou a navyše napriek ťažkému zdraviu zanechal také krásne symbolické pozdravy pre fanúšikov.

„Pesnička ma veľmi dojala. Je nádherná a vďaka nej mám pocit, akoby tu bol stále môj otec. Je úžasné, že napriek vážnej chorobe mohol minulý rok natáčať v štúdiu a stále rok po svojej smrti požiadať o vydanie skladby. Bol taký silný. Verím, že sa ľuďom pieseň bude páčiť a vďaka nej opäť prežijú krásne chvíle, “uviedla pre Dominika Gottová Idnes.cz.

Karel so staršími dcérami a Ivanka k posledným narodeninám

Fotogaléria

Karel so staršími dcérami a Ivanka k posledným narodeninám

Zdroj: FB / Karel Gott

Fanúšikovia si pri premiére poplakali

Krásne reakcie pod videom nechali aj fanúšikovia Karla Gotta a skupiny Kryštof. Mnohí z nich boli novou skladbou a vkusným hudobným videom nadšení. Našli sa aj takí, ktorí úprimne priznali, že mali slzy v očiach alebo plakali po celý čas, čo sledoval.

READ  Vianočné prekvapenie: Herci z Oteckova sa spojili s kolegami od profesora Currenta

Týmto spôsobom môžeme vidieť silu majstrovej charizmy a ako bol veľmi schopný ovplyvňovať ľudské životy. Takýto človek, ktorý si napriek svojej veľkosti dokázal v sebe do poslednej chvíle udržať veľkú pokoru, je mimoriadnou vzácnosťou, za ktorú môžeme byť my, fanúšikovia, nesmierne vďační.

Karel Gott nás opustil vlani v októbri a zdá sa, že do poslednej chvíle myslel nielen na svoju milovanú rodinu, ale aj na fanúšikov, s ktorými sa neustále rozprával, spomeňte si s nami vo fotogalérii:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close