Hlavné správy

Majstrovstvá sveta juniorov? Niečo ako divoké juniorské majstrovstvá

Tu 10 tisíc prsteňov, nemôžeme prestať hovoriť o elitnom vyhliadkovom bazéne Minnesota Wild. Napriek tomu, že za posledných desať sezón vynechal posezónny zápas iba raz, Minnesota si v tichosti vybudovala jednu z najlepších perspektív v NHL.

Vo februári, Atletické Scott Wheeler zaraďuje potenciálny tím Wild Tretí v NHL. To bolo predtým, ako Wild začiatkom leta pridali Liama ​​Ogrena, Danilu Yurova a Brocka Fabera. Byron Bader z Hockey Prospecting vo svojom rebríčku prospektov po drafte ohodnotil fond prospektov Minnesoty ako najlepší v NHL.

Tento top-ranked pool sme videli na minulomesačnom vývojovom kempe, ale to bolo len pre dva tréningy a šarvátku, ktorej chýbala akcia na ľade. Našťastie pre fanúšikov Wild takmer tucet vyhliadok Wild smeruje na odložené majstrovstvá sveta juniorov v roku 2022 a puk zhodí budúci týždeň v Edmontone.

Poďme sa pozrieť na divoké vyhliadky súťažiace na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta juniorov.

Kanada (Ryan O’Rourke, Daemon Hunt, Carson Lambos)

Wild má dobré zastúpenie na modrej čiare tímu Kanady. Očakáva sa, že Carson Lambos, o ktorom sme krátko diskutovali minulý týždeň, bude hrať pre Canadiens integrálnu úlohu. Po boku Olana Zellwegera či Lucasa Cormiera by mohol hrať rolu v prvej štvorke. Damon Hunt a Ryan O’Rourke sú v mixe pre posledné tri miesta. Nebuďte však prekvapení, ak jeden z vždy nabitých tímov Kanady skončí v boxe pre novinárov ako prvý.

Od budúcej stredy čaká tím Kanady v skupinovej fáze súboj s Lotyšskom, Slovenskom, Českom a Fínskom. Pohodlne by mali postúpiť do vyraďovacej fázy, kde budú jedným z favoritov turnaja.

Spojené štáty americké (Jack Beard, Brock Faber)

Faber je hlavným predstaviteľom neuveriteľne talentovaného tímu Spojených štátov, ktorý dúfa, že vyhrá druhý svetový šampionát juniorov za sebou, a už má množstvo medzinárodných skúseností. V roku 2021 bol Faber súčasťou tímu USA, ktorý vyhral zlatú medailu a bol na súpiske, keď bol turnaj vlani v decembri odložený. Faber bude reprezentovať Spojené štáty na Zimných olympijských hrách v roku 2022, čím sa pridá k už aj tak pôsobivému medzinárodnému životopisu. To je veľký dôvod, prečo ho tím USA vymenoval za kapitána. Faber prináša skúsenosti, talent a vedenie do tímu USA so zameraním na zlato.

Jack Beard zo St. Cloud State bol minulý rok v zime neskorým prírastkom do americkej súpisky. Američania majú naskladanú modrú čiaru, takže konzistentné minúty budú pre Byrda len veľmi ťažké. Napriek tomu by to mala byť pre Minnesotanov cenná skúsenosť.

USA sa v skupinovej fáze stretnú so Švédskom, Nemeckom, Rakúskom a Švajčiarskom.

Švédsko (Jesper Walstedt, Liam Ogren)

Minulý rok sme sa krátko pred odložením turnaja pozreli na Jespera Walstedta. Brankár z Iowy Wild nestrácal čas a ukázal mu taký kvalitný talent. Má veľkú šancu byť najlepším brankárom na turnaji a fanúšikovia Wild od neho očakávajú veľký zápas.

Öhgren, celkovo 19. voľba minulomesačného draftu NHL, sa pripojí k Walstedtovi na súpiske Tre Kronor. Bolo naplánované jeho vystriedanie Viliam Eklund, ktorý sa rozhodol vynechať turnaj, aby sa pripravil na sezónu San Jose Sharks. Öhgren, brilantný krídelník, ofenzívny náskok, teraz a Non-covid choroba. Dúfajme, že sa dokáže zotaviť včas, aby si vydobyl rolu v top-9 švédskej zostave.

Švédsko otvorí Švajčiarsko a potom bude čeliť USA, Nemecku a Rakúsku.

Česko (David Špaček)

Špaček, výber Minnesoty v piatom kole draftu 2022, je fyzický obranca s tvrdou strelou od modrej čiary. Nie je výnimočný v žiadnom konkrétnom aspekte, ale Špaček je solídny hráč vo všetkých troch zónach.

Možno nemá vyhranenú cestu do NHL ako Faber, Lambos a O’Rourke, no má len 19 rokov a čaká ho ešte veľa vývoja. Mohol by byť svetový šampionát juniorov 2022 jeho zlomovým turnajom?

Okrem toho by sa k Spaskovi mohol pridať Pavel Novák. Boj s rakovinou.

Slovensko (Servak ​​​​Petrovský)

Petrovský, posledný výber Wild v drafte 2022, sa pripojí k slovenskej súpiske, v ktorej chýbajú Juraj Slafkowski a Simon Nemec, ktorých kluby NHL požiadali, aby sa nezúčastnili budúcotýždňového súboja.

Petrovský nemá taký strop, aký majú niektorí iní Wild vyhliadky, no stále je to meno, na ktoré treba dávať pozor. Bez Slafkowského bude musieť niesť slušnú časť útočnej záťaže pre Slovákov.

Tu je deväť(!) prospektov, ktoré Minnesota pošle budúci týždeň na majstrovstvá sveta juniorov. Deviatka je impozantná, Novak je stále nedostupný a Danila Yurov a Marat Kuznudinov urobia ruský tím, ak im bude dovolené súťažiť.

Wild budú mať na výročnej výstave Future of Hockey maximálne päť šancí. Tento rok budúcnosť hokeja dobre reprezentuje Minnesota Wild.

READ  Ako čínsky „korozívny kapitál“ ovplyvňuje zahraničné vlády

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close