šport

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov: Róbert Petrovický pri streľbe z Čajkovského

dnes 17:15
|

Iba traja šestnásťroční hráči podstúpili prvé zúženie slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov.

Maxim Čajkovskij

Prečítajte si tiež

Maxim Čajkovskij spôsobil svojmu spoluhráčovi otras mozgu. Po tvrdých útokoch prišli …

Obranca Šimon Nemec a útočníci Filip Mešár a Juraj Slafkovský tak pokračujú v príprave trénera Róberta Petrovického na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa začnú koncom decembra v Kanade.

Vedenie slovenskej reprezentácie pôvodne nominovalo na záverečný tréning 45 hráčov. Tento výber sa po neplánovanom odchode útočníka Maxima Čajkoviča z disciplinárnych dôvodov a Samuela Krajča pre zdravotné komplikácie v pondelok zredukoval o ďalších osem hráčov. Na stredajšom tlačovom brífingu online sa hlavný tréner nechcel vrátiť k vylúčeniu Čajkovského, ktorý mal byť jedným z vedúcich mužstva:

“Tím, tréneri a hráči stanovili niekoľko pravidiel, ktoré sa chceme riadiť z hľadiska disciplíny a športu. Bolo niekoľko situácií, ktoré sme museli riešiť. Bolo to rozhodnutie realizačného tímu. Myslím si, že si Maxim uvedomil aj to, že správanie bolo neprimerané a nezlučiteľné s princípmi, ktoré sme sledovali. ““

V pondelok z tímu odišli aj obrancovia Oliver Fatul, František Gajdoš, Martin Knižka, Michal Beňo a útočníci Antonio Ožvald, Samuel Rehák, Matej Ľupták a Matej Farkaš.

“Museli sme zúžiť káder. Mali sme tu možnosť trénovať niekoľko dní, videli sme chlapcov v zápasoch, mali sme čas to dobre zvážiť a vyhodnotiť každého hráča. Vyskúšali sme hráčov v rôznych herných situáciách, slabostiach , v presilovej hre. Teraz máme 35 chlapcov, chceme sa zamerať na to, čo nás čaká, a pozerať sa dopredu, “ povedal tréner.

Šancu pokračovať v príprave dostali tri 16-ročné deti. Ani jeden z nich doteraz neštartoval na majstrovstvách sveta ktorejkoľvek vekovej kategórie, ale Nemec aj Mešár si už v aktuálnej sezóne vyskúšali najvyššiu slovenskú súťaž a Slafkovský pravidelne účinkuje vo fínskej juniorskej lige.

READ  Slovensko prekvapivo vyhralo turnajovú možnosť

“Myslím si, že chlapci sa dostali do tej prípravy a od začiatku kempu sa ukázali v dobrom svetle. Všetci sme si ich všimli od trénerského štábu. Ukazujú, že sa učia od starších hráčov. Myslím si, že ukázali svoj talent a potenciál aby pokračovali, a preto sme ich zahrnuli do ďalšej prípravy, “ povedal Petrovický.

Filip Mešár je odchovancom Popradu a napriek svojmu mladému veku začína v aktuálnej sezóne za svojim A-tímom. V 13 zápasoch Tipos extraligy strelil jeden gól a pridal dve asistencie. Uspel aj v dvoch prípravných zápasoch medzi členmi širšieho výberu 20. rokov, v ktorých strelil dva góly.

“Dva zápasy boli dosť vyrovnané, telo bolo zohraté a veľa sa korčuľovalo. Som rád, že som v nich bol úspešný a že som sa ukázal. Dva góly mi určite pomohli, ale nominácia nie je vôbec istá, takže Musím pokračovať v tréningoch, pretože ešte nie som v tom konečnom kádri. Myslím si, že ak budeme takto pokračovať, máme čo ukázať na majstrovstvách sveta, “ povedal Meshar. Podľa mladého útočníka vylúčenie Čajkovského nemalo vplyv na atmosféru v tíme: “V zásade je to akosi zabudnuté. Tréneri nám povedali, ako sa rozhodli, a my to musíme rešpektovať. Ideme ďalej.”

Slafkovský prišiel do záverečného kempu z fínskeho TPS Turku, za ktorý odohral v juniorskom tíme 13 zápasov a nazbieral osem bodov (4 + 4). Pobyt vo zvolenskej bubline si zatiaľ užíva a verí, že prejde aj ďalším zúžením kádra:

“Hodnotím to veľmi pozitívne, myslím si, že je tu o nás veľmi dobre postarané, aj čo sa týka tréningu. Je tu maximálne pohodlie. Myslím si, že pre nás tri šestnásťročné roky veľký úspech, pre mňa osobne to znamená veľa a Myslím si, že pre Simona a Philipa a verím, že sa tam všetci dostaneme. Bol by to najväčší úspech v mojej kariére, myslím si, že by ma to posunulo aj smerom k draftu. “

Hráči vo zvolenskej bubline.Fotogaléria

READ  Škótsko proti Slovensku: Divák Jaroslav Mihalik odchádza po pozitívnom teste Kovit-19

Hráči vo zvolenskej bubline.

Zdroj: hockeyslovakia.sk

V druhom týždni prípravy vo zvolenskej bubline bude pokračovať päť brankárov, dvanásť obrancov a osemnásť útočníkov. 12. decembra tréneri vylúčia z nominácie ďalších päť hráčov a tím potom odletí 13. decembra do Kanady. Do lietadla nastúpi 30 hokejistov vrátane štyroch brankárov. V dejisku majstrovstiev sveta potom dôjde k ďalšiemu zníženiu, domov odletí päť juniorov.

Po leteckom prestupe z Viedne do Edmontonu začne v dejisku ostrého štartu šampionátu trénovať maximálne 40-členný slovenský tím a povinná izolácia podľa príkazov organizátorov. Odohrajú dva prípravné zápasy, v noci 22. decembra (3.30 SEČ) si zmerajú sily s ruskými rovesníkmi a o deň neskôr (20.00 SEČ) proti Rakúšanom.

Do šampionátu vstúpia 25. decembra o 20.00 SEČ v otváracom dueli celého podujatia proti Švajčiarom. Po duete s Helvétmi budú pokračovať od nedele do pondelka 28. decembra úvodnými buly presne o polnoci SEČ proti Kanade. V noci na utorok, od 3.30 h, vyzvú Nemcov, v stredu 30. decembra o 20.00 h ukončia boje v A-skupine proti Fínsku.

Tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále na prvom až štvrtom mieste. Štvrťfinále v Rogers Place v Edmontone bude na programe v sobotu 2. januára, semifinále o dva dni neskôr a medaily 5. januára. Ako sa nikto nepozerá, majstrovská púť tímov umiestnených na piatom mieste v r. obe skupiny skončia po základnej fáze.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close