Svet

Mali: Rozdelenie sankcií medzi AU a ECOWAS Afrika | D.W.

Politické sankcie zo strany Západoafrického hospodárskeho spoločenstva (ECOWAS) a Africkej únie vytvárajú tlak na buxistickú armádu.

Po ECOWAS minulú nedeľu (30.05) sa včera (01.05) vrátilo do Africkej únie pozastavenie Mali zo všetkých udalostí až do obnovenia normálneho ústavného poriadku v krajine.

OSN požaduje, aby sa malajská armáda pri moci vrátila do svojich kasární „bezvýhradne“ a zabránila ďalšiemu zasahovaniu do politického procesu v Mali.

Macron hrozí stiahnutím francúzskych vojakov z Mali

„Opatrenia na zlepšenie riadenia“

Amado Mika, prvý parlamentný tajomník Národnej dočasnej rady, odmietol hovoriť o izolácii Mali a obvinil obe spoločnosti:

„Mali nie je ojedinelé. Sankcie, ktoré existujú, sú diplomatické. V tejto oblasti je to práve to, čo je potrebné, ak dôjde k narušeniu režimu. Zakazujem to, že týmto sankciám sa môžu vyhnúť Igbo a Africká únia.“ „ Pretože podľa Amata Mica „Mali by sme očakávať krízy. Všetci už videli test, ktorému Malijčania čelili. Maliars zostal dlho v uliciach. Naša vlastenecká armáda na nás musela kvôli nim začať ukladať sankcie. Mali by však tiež zaviesť opatrenia na zlepšenie riadenia. „

Čítajte viac Putuje EUTM pokračuje vo výcviku v Mali

Sankcie ako príležitosť?

Maimuna Diancaunda Tembele, občianka zapojená do malajskej občianskej spoločnosti, vyjadruje poľutovanie nad rozhodnutím Igovasa a AU. Verí však, že to bude príležitosť pre riadiaci orgán:

„Pre štát je veľmi ťažké už viac sa podieľať na nejakom rozhodovaní. Je to však obdobie, ktoré umožní Maliu zotaviť sa. To je otázka, ktorá môže pôsobiť na to, aby sa všetky spoločensko-politické napätia vrátili k normálu .

Po ECOWAS a Africkej únii sa teraz všetky oči upriamujú na Európsku úniu a Organizáciu Spojených národov s touto otázkou: Povolia tiež Mali?

READ  ACJHR odsudzuje pokračujúce zadržiavanie vodcu ugandskej opozície Bobbyho Vina

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close