Malta má po dramatickej remíze proti Slovensku prvý bod v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022

Reprezentanti Malty majú prvý bod v kvalifikácii MS 2022 po remíze 2: 2 proti Slovensku

Po postupe v prvom polčase 2: 0, gólmi Luka Combinea a Alexandra Sadariana, Malta stratila na obrátkach a v prvých desiatich minútach druhého polčasu inkasovala dva góly.

David Strelek strelil prvý gól Slovenska v 49. minúte a druhý Milan Milán Agrinier z Interu Miláno strelil druhý gól o štyri minúty neskôr.

Malta však dokázala v zápase zostať konkurencieschopná a na veľké zdesenie domácich vyrovnala za Slovensko 2: 2.

Dnešné vystúpenie znamenalo ďalší prielom pre národný tím na čele s hlavným trénerom Davisom Mangiom, ktorý ho podnietil k tomu, aby hral na ihrisku futbal.

Napriek slovenskému návratu mnohí na sociálnych sieťach vítali Maltu ako ďalší pozitívny výsledok kvalifikačnej kampane majstrovstiev sveta 2022.

„Hrdý na našu krajinu!“ Je zrejmé, že existuje jasná a jednoznačná cesta, ako sa môže národný tím posunúť. Toto je tím, ktorý opätovne potvrdil svoju schopnosť zjednotiť nás ako národ, “uviedol štátny tajomník pre šport Clipton Grima.

Malta odštartovala začiatkom tohto týždňa kampaň kvalifikácie majstrovstiev sveta proti Rusku, kde národný tím utrpel nezvládnuteľnú porážku 3: 1.

Malta bude 30. marca čeliť rivalom skupiny H proti Chorvátsku.

Poďakovanie za titulnú fotografiu: Mark Jummid Cordina