Man Utd prežil strach z Villa a 16. júna zdvihol Ligový pohár

Manchester: Bruno Fernandes vedie Manchester United do Ligového pohára.

Zverenci Erika Tena Hoaga hrozili, že prehrajú s Villou druhýkrát v priebehu týždňa po tom, čo dvakrát zaostali v zápase 3. kola na Old Trafford.

Pri minulotýždňovej prehre 3:1 v Premier League od Villy United zaostali za Ollie Watkinsom, ktorý otvoril druhý polčas.

Anthony Martial vyrovnal, ale vlastný gól Dioga Dalota dostal Villa do vedenia v ich druhom zápase pod novým šéfom Unaiom Emerym.

Marcus Rashford strelil druhý vyrovnávajúci gól United a Fernandez ich dostal do vedenia po tom, čo Olsenova žalostná prihrávka zlyhala a víťazstvo spečatil Scott McTominay v nadstavenom čase.

Po tom, čo Ten Hoag označil dôraznú porážku United vo Villa Parku za „neprijateľnú“, povedal, že chce „reakciu“.

Manažér United splnil jeho želanie, ale nie skôr, ako dostal strach z tímu Emeryho, ktorý hral s väčšou vášňou od príchodu Španiela z Villarrealu, aby nahradil prepusteného Stevena Gerrarda.

„Spokojný s takou odolnosťou. To je to, čo potrebujeme, ukázať každý zápas. V nedeľu som bol veľmi sklamaný a nahnevaný, pretože sme nebojovali,“ povedal den Haag.

„Naše dve časti nie sú nikdy rovnaké. Dnes večer sme kontrolovali hru tým, že sme v prvom polčase dobre tlačili, ale potom sme robili nesprávne veci, takže sme premrhali veľa šancí.

„Po polčase sme si povedali, že pokračujme v tlaku, ale buďme priami. Som hrdý na tím, ktorý to dokáže. Ideme správnym smerom, ale máme pred sebou ešte dlhú cestu.“

Ligový pohár bol posledným domácim pohárovým úspechom United v roku 2017 a Den Haag si vychutná šancu ukončiť toto sucho koncom tohto roka.

Na ďalší zápas Ligového pohára United proti Burnley si bude musieť počkať až po majstrovstvách sveta, pričom posledné šestnásťfinále v Katare je naplánované len niekoľko dní potom.

Držiteľ Liverpoolu poskytol Manchestru City výlet na zápas posledných 16 rokov, ale oba tímy budú mať mladé hráčske pozície, aby si po majstrovstvách sveta mohli oddýchnuť.

Martin Dúbravka debutoval v United a bývalý brankár Newcastlu bol v rozpakoch, keď rohový kop Douglasa Luiza smeroval k bližšej žrdi, kde McTominay odišiel z čiary, aby sa vyhol začervenaniu Slováka.

United vrátili úder

Vrcholom bol smutný prvý polčas, pretože každý tím sa vzdal viac ako 60 držieb.

Úroveň zábavy po prestávke dramaticky stúpla.

Villa sa ujal vedenia v 48. minúte, keď zachytil prihrávku Jacoba Ramseyho pri neúspešnom pokuse o zahratie United do ofsajdu.

Watkins pretekal okolo Harryho Maguirea a Dalota a potom efektívne zakončil na Dúbravku.

United sa postarali o perfektnú odpoveď vyrovnaním po 60 sekundách.

Fernandez, ktorého vybrala Dalotova prihrávka, sa dostal za plochú obranu Villy a narovnal sa Martialovi, ktorý mal jednoduchú úlohu klepnúť domácim svoj štvrtý gól v sezóne.

Villa išiel dopredu po 61. minúte, keď bývalý obranca United Ashley Young zamieril k vzdialenejšej čiare, kde dal Dallet kopačku, aby odvrátil hlavičku Leona Baileyho do vlastnej siete.

Rashford vyrovnal v 67. minúte v deň, ktorý potvrdil jeho miesto v zostave Anglicka na majstrovstvách sveta po jeho znovuzrodení.

Rashford začal pohyb hlavičkou smerom na Christiana Eriksena v oblasti Vily.

Keď sa k nemu lopta vrátila, Rashford predviedol obratný dotyk, aby sa vyhol výpadu Tyrona Mingsa, a potom ukázal svoju silu zadržať Caluma Chambersa, než pretlačil svoje zakončenie z tesnej blízkosti okolo Olsena.

United mali v tom momente všetku dynamiku a Fernandes dokonal svoj comeback v 79. minúte.

Olssonova úžasná prihrávka smerovala priamo k Alejandrovi Garnachovi a ten pripravil Fernandeza na silný úder, ktorý odvrátil Mingsa.

V nadstavenom čase McTominay zamieril domov zo spätného centrovania pútavým náhradníkom Garnachom. – AFP

READ  Marek Hamšík verí, že Slovensko je outsiderom aj napriek tomu, že porazilo skupinu E