Manažér Slovenska Declan Rice hovorí o zostave a odhaľuje taktiku Anglicka | futbal

Declan Rice tlačil slovenský manažér Francesco Calzona po víťazstve v Anglicku (ITV)

Povedal to manažér Slovenska Francesco Calzona Declan Rice sa ospravedlnil po nedeľňajšom predĺžení Anglicka na Euro 2024.

Anglicko bolo na pokraji prekvapivého odchodu na Euro 2024, keď si Slovensko zabezpečilo víťazstvo 1:0 pred tým, ako si Jude Bellingham vynútil predĺženie, keď v 94. minúte vyrovnal z priameho kopu.

Hlavička Harryho Kanea v prvej minúte predĺženia zvýšila Anglicko na 2:1 a tím Garetha Southgatea si udržal víťazstvo, ktoré 6. júla pripraví štvrťfinále proti Švajčiarsku.

Riceová sa medzitým stretla s Calzonou krátko po hvizde na plný úväzok po tom, ako ho postrčil hlavný tréner Slovenska predtým, ako si dvojica vymenila ostré slová.

Keď sa ho Calzona spýtali na incident týkajúci sa Ricea, povedal: „Rice by mal ísť k rozhodcom a rozlúčiť sa.

Hráči Anglicka oslavujú prvý gól svojho tímu počas zápasu osemfinále UEFA EURO 2024 medzi Anglickom a Slovenskom

Slovensko je frustrované, pretože Anglicko strácalo čas v predĺžení (Getty)

„Musel som hovoriť s rozhodcami a on stále hovoril. Potom sa ospravedlnil a bolo to.“

Calzona bol tiež nešťastný z toho, že taktika Anglicka, ktorá mrhala časom na konci zápasu, zostala „nepotrestaná“ tureckým rozhodcom Umuthom Mellorom.

Anglicko vs Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Slovinsko, Francúzsko či Belgicko

„Mali sme byť agresívnejší, pokiaľ ide o označovanie ľudí, ale tak sa veci vyvíjali a ja to akceptujem,“ povedal Calzona.

„Nesúhlasím s tým, aby sa ich brankár na minútu zastavil [Jordan Pickford] Totálna strata času.

„Nemám rád rozhodovanie, vôbec sa mi nepáči. Nepáči sa mi, ako sa správajú traja funkcionári, vždy prídu na našu lavičku, druhú lavičku ignorujú, toto si veľmi nevážim, ale nie preto sme prehrali.

„Som hrdý na svoj tím. Ak sme sa celý čas veľmi sústredili, zhodnotím to zajtra, keď si pozriem zápas, ale musím zablahoželať všetkým mojim hráčom.

„Jediná vec, ktorú som neocenil, bol spôsob, akým Anglicko blokovalo, strácalo čas a nebolo potrestané.“

Pre viac takýchto noviniek sledujte našu športovú stránku.

Sledujte Metro Sport pre najnovšie správy Facebook, Twitter A Instagram.

VIAC: Gareth Southgate reaguje na kritiku po ľavom obrancovi Bugayo Saga pre Anglicko

VIAC: Španielsky manažér odhalil svojich favoritov na Euro 2024 pred štvrťfinále v Nemecku

VIAC: Jude Bellingham vysvetľuje röntgenové gesto po tom, čo Anglicko porazilo Slovensko na Euro 2024