Manažér Slovenska Declan Rice potvrdil ospravedlnenie a kritizoval „stratu času“ Anglicka

Slovenský manažér Francesco Calzona povedal, že anglický stredopoliar Declan Rice sa mu ospravedlnil po búrlivej výmene názorov po predĺžení víťazstva Three Lions na Euro 2024.

Slovensko manažér Francesco Calzona odhalil to Anglicko Stredopoliar Declan Rice Ospravedlnil sa mu po ich ostrej výmene názorov po predĺžení víťazstva Three Lions Euro 2024 V nedeľu.

Riceová odohrala celých 120 minút pri výhre Anglicka 2:1 nad Slovenskom v posledných 16. Jude BellinghamPo dramatickom vyrovnaní Wina v 95. minúte Harry KaneHlavička 52 sekúnd do predĺženia.

Po zápase Calzona strčil Ricea do hrude a obaja sa potom pustili do ohnivej výmeny názorov pred rozhodcami zápasu.

Anglicko č. 4 sa pokúsilo zasiahnuť, keď sa Calzona priblížil k tureckému rozhodcovi Halil Umud Melar Po odpískaní na plný úväzok Slovák vyvolal röntgenovú výmenu slov, než nahnevane zareagoval na strkanie do hrude.

Podľa libreedera Jeremyho Freemana, via Daily MailRhys povedal Calzone, aby 'drž hubu, f***y, oy, sklapni, ty plešatý c***'.

Calzone komentuje kontroverziu horúcej ryže

Calzona odhalil, že sa Rice ospravedlnil a Talian povedal, že chce čeliť funkcionárom na plný úväzok a sťažovať sa na taktiku Anglicka, ktorá mrhá časom.

„Rice by mal ísť k rozhodcom a odísť,“ povedal Calzona novinárom. „Musel som hovoriť s rozhodcami a on neodišiel, pokračoval. Potom sa však ospravedlnil a všetko bolo v poriadku. Nepáči sa mi, že anglický tím stráca čas a nie je potrestaný.“

Caljona neskôr trval na tom, že je hrdý na výkon svojho slovenského tímu: „Nemám na to zlé slová, pretože sme odohrali skvelý zápas proti súperovi, ktorý je kandidátom na víťazstvo.

READ  Ceny Ballon d'Or spoluorganizuje európsky riadiaci orgán UEFA

„Môj tím ukázal veľa, boli sme veľmi dobrí, dostali sme veľmi málo a dostali sme sa na krok pred kvalifikáciou. Škoda.

„Je hrdé vidieť tím, ako sme my.“ Môžem len povedať, že je mi cťou trénovať takýto tím.

„Skvelý tím, jedinečné nasadenie a prístup. Mal som to šťastie, že som ich stretol a dali mi obrovskú spokojnosť.“

© Imago

Rhys Coy chváli „citlivosť“ Anglicka v incidente v Calzone

Rice sa medzitým rozhodol nehovoriť o incidente s Caljonou, namiesto toho chválil jednotu a nikdy nezomrieť svojich spoluhráčov z Anglicka pri víťazstve v predĺžení.

„Máme ten vnútorný boj a ducha [that] Niektorí slovenskí hráči pred zápasom hovorili, že na to nemáme. Máme tú jednotu a dnes večer sme to dokázali,“ povedal novinárom stredopoliar Arsenalu.

„Urobíme čokoľvek, aby sme ochránili tohto manažéra (Southgate), aby sme sa navzájom chránili. Budeme pokračovať v boji a dnes večer ukážeme, čo v nás ako tím je. Je pre nás cťou byť súčasťou z toho a my do toho dáme všetko.“

Napriek tomu, že Slovensko vypadlo z Euro 2024, Anglicko sa teraz sústredí na sobotňajší štvrťfinálový súboj so Švajčiarskom v Mercure Spiel-Arena v Düsseldorfe.

id:547176:1false2false3false:QQ:: z db desktop :LenBod:collect5785:Žiadne informácie o analýze údajov