Manchester United 3:0 Bournemouth: Casemiro skóroval a Luke Shaw hviezdy ako Erik ten Hoag sa priblížil k víťazstvu | Futbalové správy

Manchester United porazil Bournemouth na Old Trafford 3:0 a posunul sa na úroveň bodov s tretím Newcastlom v tabuľke Premier League.

Casemirov kontrolovaný volej z priameho kopu Christiana Eriksena dostal tím Erika den Haaga do popredia v polovici prvého polčasu, kým Luke Shaw zdvojnásobil výhodu tým, že zakončil skvelý tímový gól na začiatku druhého polčasu. Shawova brilantná prihrávka nastavila Marcusa Rashforda do tretice.

Den Haag urobil zmeny, privítal späť Harryho Maguirea a Marcusa Rashforda, zatiaľ čo Tony van de Beek začal svoj prvý zápas Premier League doma po 19 mesiacoch – hoci sa pred polčasom zranil po silnej výzve.

To však nezastavilo dynamiku United – Alejandro Carnacho strelil druhý gól. Pre United to bolo úplne zaslúžené víťazstvo, už šieste v rade vo všetkých súťažiach. Bournemouth je len dva body nad pásmom zostupu.

Hodnotenie hráčov

Manchester United: De Gea (8), Van-Pissaga (7), Lindelof (6), Maguire (6), Shaw (9), Casemiro (9), Eriksen (8), Fernandez (7), Van de Beek (6), Martial (7), Rashford (7).

Spoločníci: Garnacho (7), Dalot (6), Fred (6), Elanga (6), Martinez (n/a).

Bournemouth: Travers (6), Smith (5), Kelly (7), Seneci (5), Mebham (6), Anthony (6), Cook (6), Lerma (6), Billing (6), Christie (5), Solange (5).

Spoločníci: Stacey (6), Dembele (6), Moore (6), Rothwell (n/a).

Muž zápasu: Luke Shaw.

Ako Man Utd vyhral Cherries

Den Haag zmenil formu, pri absencii zraneného Anthonyho nastúpil na pravom krídle Bruno Fernandes, no v týchto dňoch je v United cítiť kontinuitu. Pomáha, že Casemiro je v strede tohto stredného poľa.

Brazílčan bol v prvom polčase najlepším hráčom na ihrisku, obzvlášť pôsobivý bol jeho rozsah prihrávok a schopnosť brejkov. Tu však urobil rozdiel pred bránkou – krásne si zmeral svoj volej, aby sa otočil po centri Eriksena z ľavej strany.

READ  Ako sa pozerať na Secret Invasion - je to streamovanie?

Skupinová správa

Erik ten Hoag urobil v tíme, ktorý porazil Wolves, tri zmeny, do základnej zostavy sa vrátili Marcus Rashford, Harry Maguire a Tony van de Beek. Na čele boli Rafael Varane, Alejandro Carnacho a zranený Anthony.

Tréner Bournemouthu Gary O’Neill prekonal Crystal Palace doma o dva body. Ich miesto medzi náhradníkmi zaujali Chris Mebham a Ryan Christie spolu s Jordanom Zemurom a Kieferom Moorom.

Obrázok:
Tímový kolega Christian Eriksen gratuluje Casemirovi po tom, čo dostal Manchester United do vedenia

Architektom ďalších dvoch bola ďalšia hviezda sezóny United. Shaw v poslednej dobe zastupoval stredného obrancu, ale pokračoval vo svojej dobrej forme na svojej preferovanej pozícii krajného obrancu. Narazil na obranu Bournemouthu z hĺbky a podrezal ich.

Po vylúčení Fernandeza pomohol Portugalčan prihrať loptu Garnachovi a jeho center šikovne zakončil Shaw na slabšiu pravú nohu. Úsmev na jeho tvári naznačoval, že mohol byť prekvapený, ale jeho prihrávka na tretí gól odrážala jeho sebavedomie.

Zdvihnutím lopty za obranu Bournemouthu šikovne našiel Fernandesa a nezištný pas tvorcu hry našiel Rashforda v strede šestnástky. Angličan urobil zvyšok – skóroval štvrtýkrát za sebou.

Bournemouth raz inkasoval dva góly. David De Gea predviedol tri zákroky v rýchlom slede tesne pred hodinou a center Siriqiho Dembeleho dokonca v nadstavenom čase trafil žŕdku, no už bolo neskoro. Teraz prehrali sedem z ôsmich.

Pre United existuje skutočná nádej, že budúcnosť je svetlá. Carnacho stelesňuje vášeň, ktorú teraz hrajú, a nepodarilo sa mu dostať sa do výsledkovej listiny neskoro v zápase, keď jeho úsilie minulo bránu. Radosť, ktorú privítal víťaz Svetového pohára Lisandro Martinez, keď bol predstavený, zhŕňa súčasnú náladu v klube.

Dobrý pocit späť na Old Trafford a rozdiel na vedúci Arsenal sa zmenšil na deväť bodov. Casemiro, Shaw a ďalší v tejto forme môžu očakávať pokračovanie ich progresu.

READ  Slovensko stále čaká na neapolskej Lobotke, aby sa zbavilo izolácie

Štatistiky FPL: Man Utd 3-0 Bournemouth

Ciele Casemiro, Shaw, Rashford
pomáha Erickson, Garnacho, Fernandez
Bonusové body Shaw (3), Casemiro (2), Maguire (1)

Výhra Man Utd v štatistikách

• Manchester United vyhral štyri po sebe idúce domáce zápasy Premier League bez inkasovaného gólu prvýkrát od série šiestich medzi májom a októbrom 2017.
  • Od svojho návratu do Premier League vo februári minulého roka majú iba Kevin De Bruyne a Dejan Kluszewski viac asistencií ako Christian Eriksen, ktorý má na konte päť asistencií v posledných deviatich štartoch za Manchester United.
  • Casemiro strelil v tejto sezóne za Manchester United dva góly v Premier League v 14 vystúpeniach, o jeden viac, ako sa mu v minulej sezóne podarilo v La Lige za Real Madrid.
  • Alejandro Garnacho je po Timothym Fosu-Mensahovi a Marcusovi Rashfordovi tretím najmladším hráčom, ktorý asistoval pri góle Manchestru United v Premier League na Old Trafford.

Den Haag: Bolo to ako tenisový zápas

Prístupnejší prehrávač videa získate pomocou prehliadača Chrome

Erik Ten Hag pochválil svoj tím za výsledok, ale neveril, že to bol najlepší výkon jeho tímu, keďže na Old Trafford porazil Bournemouth 3:0.

„Bolo to ako tenisový zápas,“ povedal Den Haag. „Nechceme hrať tenis, chceme hrať futbal. Udržať si loptu. Zadné rady stoja veľa energie. Veľa riskujú a útočníci sa snažia dostať späť.“

„Stále sme v procese. V prvom polčase kontrolujeme hru, ale nie oslnivo. V druhom polčase vytvoríme dobrú kontru. Musíme však byť bystrí. Buďte kompaktní. Rozbehnite ich. Budete mať šance.

„Cítime sa silní, ale budeme silní len vtedy, ak si odvedieme svoju prácu a v každej situácii odvedieme 100 percent. Nemám ten pocit. Mysleli sme si, že je to ľahké a hra je preč. Ale ak to urobia, je to 2-1, potom sa hra neskončila.

READ  Na akom kanáli prebieha súboj Canelo vs Bivol? Úplný zoznam krajín, ktoré môžete sledovať na DAZN

„Sebavedomie rastie a je dobré mať ten pocit, ale musíme pochopiť, že v každom zápase musíme odovzdať 100 percent.“

O’Neill: Nezaslúžime si to

Gary O’Neill je skutočne hrdý na svoj tím v Bournemouthe napriek prehre 3:0 s Manchestrom United na Old Trafford.

„Nikto nechce prehrať 3:0, nezaslúžili sme si prehrať 3:0, ale ak prehráte 3:0, tak je to správne,“ povedal potom predseda Bournemouthu Gary O’Neill.

„V druhom polčase sme sa snažili byť trochu agresívnejší, trochu častejšie pretláčať, ale trochu sme to zle odhadli. Mali sme šesť veľkých šancí a David De Gea.“ [was] Prináša dobré úspory. Myslel som si, že väčšina šancí United prišla po otvorení ihriska.

„Jediným sklamaním je, že ak by sme sa dostali na tie úrovne, mali sme skórovať. Za stavu 2:1 to mohlo byť inak. Dôležité je, že to bolo dnes ako my. Nie je to hra Palace. Produkujeme zakaždým, keď choď hore na stôl.“

Čo bude ďalej?

Manchester United Skladateľ Everton Tretie kolo FA Cupu pred recepciou v piatok o 20:00 Charlton Na Old Trafforde 10. januára o 20:00 štvrťfinále Carabao Cupu.

United sa vrátia do akcie Premier League 14. januára o 12:30, keď súperi Mesto Manchester Cesta na Old Trafford.

Sobota 14. januára o 17:00 hod

Odchod o 17:30

Bournemouth Skladateľ Burnley Tretie kolo FA Cupu v sobotu o 15:00 Brentford Naživo v Premier League 14. januára o 17:30 Sky Sports.