Zábava

Manželia Limerickovci apelovali na pôžičky AIB na slovenské investície do nehnuteľností

Pár stratil odvolanie proti rozhodnutiu vyplývajúcemu z pôžičiek poskytnutých pred 10 rokmi na získanie developerských pozemkov na Slovensku.

Po minuloročnom rozhodnutí najvyššieho súdu sa Clonemore, Drum Caloger, Thomas a Mary O’Callaghan z Co Limerick odvolali. Odvolací súd uviedol, že suma bude teraz prevedená v dôsledku rozhodnutia AIB vzdať sa akejkoľvek žiadosti o úroky z poplatkov pripočítaných k požadovanej sume. Pár si účtoval príplatok.

Sudca Robert Houghton, ktorý rozhodol v prospech odvolacieho súdu pre troch sudcov, zamietol odvolanie páru na Najvyššom súde, keď zistil, že neposkytujú dôveryhodnú ochranu súhrnnému rozsudku banky a že si zaslúžia úplné vypočutie.

Banka sa v roku 2017 usilovala o krátky úsudok vo výške 463 757 dolárov, pokiaľ ide o sumy, ktoré mali reštrukturalizovať rozšírený balík dlhov v roku 2005 z dôvodu poskytnutia úveru v roku 2009. AIB uviedla, že väčšina zariadení z roku 2009 bude splatená do šiestich mesiacov. 2009, a v každom prípade vám budú podľa potreby vrátené.

Veľké projekty na Slovensku

Vo svojom odvolaní manželia tvrdili, že majú ochranu z viacerých dôvodov, vrátane ľahkomyseľného poskytovania úverov bankou. O’Callaghan, chovateľ hydiny, uviedol, že nemá žiadne predchádzajúce skúsenosti so zahraničnými investíciami, a vyhľadal radu AIB v roku 2005 po tom, čo si v časopise Farmer pozrel inzeráty o možnostiach poľnohospodárstva na Slovensku.

Súd pojednával o tom, že jeho účelom bolo postaviť 80 domov na rozvojových pozemkoch a obrábať 1100 akrov poľnohospodárskej pôdy na Slovensku.

Svojej miestnej pobočke AIP v Co Limerick v Newcastle West povedal, že mu poskytli „chybné“ rady a vyjadril postoj „jazdca“. Povedal, že také ustanovenie neexistuje, vrátane toho, že dokumenty interného bankovníctva, ktoré sa usilujú o schválenie pôžičiek, sú „plné chýb“ a že „zákazníci už získali súhlas prostredníctvom IIT za 320 tis. Prostredníctvom dobitia XT“.

READ  Olympijský mužský hokej v Kanade: Spojené štáty vs. Slovakia Live Stream: Sledujte online, TV kanál, Čas začiatku – Ako sledovať a streamovať Major League & Vysokoškolské športy

Spolu so svojou manželkou, zdravotnou sestrou, AIB „dôrazne“ odporučila zabezpečiť hypotéku na ich rodinný dom, hoci boli z toho „trochu nervózni“.

Pani O’Callaghan sa nezúčastnila okrem podpisu príslušných dokumentov a bolo jej povedané, že AIB mala potvrdiť výhodu nezávislého právneho poradenstva.

AIB tieto obvinenia odmietla a odmietla pôsobiť ako poradca pána O’Callaghana pre slovenské investície. Uviedla, že tu má rozsiahle obchodné skúsenosti, rozhodla sa investovať na Slovensku skôr, ako sa obráti na AIB, a získala finančné prostriedky od banky na Slovensku.

V rozsudku odvolacieho súdu pán Justice Houghton rozhodol, že podľa írskeho práva nie je známa nezodpovedná zásluha a že nie je v právomoci súdov takéto mučenie odhaliť.

Získajte nezávislé rady

Dvojica nepreukázala taký zvláštny vzťah s AIB ani s inými faktormi, ktoré by mohli viesť k tvrdeniu, že súd môže vidieť povinnosť starostlivosti, ktorej porušenie ich oprávňuje na náhradu škody alebo inú úľavu na poskytnutie „nezodpovedného úveru“, uviedol.

Pár nesúhlasil s tvrdeniami AIB a uviedol, že im bolo vždy odporúčané vyhľadať nezávislé právne poradenstvo.

Pokiaľ ide o pôžičky, High Court rozhodol, že postačuje ochrana dvojice pred pôžičkami na investičné účely, pričom tvrdí, že s párom by sa malo zaobchádzať ako so spotrebiteľmi a mala by sa im poskytovať ochrana podľa zákona o spotrebiteľskom úvere, a teda nie so spotrebiteľom.

Z tohto a ďalších dôvodov bolo odvolanie zamietnuté.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close