Veda

Mapa Novej Mliečnej dráhy odhaľuje vlnu hviezd vo vonkajšom dosahu našej galaxie

Dáta zhromaždené z misie Európskej vesmírnej agentúry Gaia a infračerveného prieskumného ďalekohľadu NASA s názvom Near Earth Object Wide Field Explorer boli použité astronómami na mapovanie tejto skupiny galaktických halo a hviezd. Ich objavy vyšli v štúdii zverejnenej v stredu Príroda.

Naša galaxia je galaxia s viacerými špirálovými ramenami vychádzajúcimi z centrálneho disku. Prázdna svätožiara je mimo týchto rotujúcich ramien. Ale môže existovať viac svätožiary, ako sa zdá na prvý pohľad.

O svätožiare, ktorá hostí malú populáciu hviezd, sa tiež predpokladá, že obsahuje veľa temnej hmoty. Predpokladá sa, že táto záhadná látka, ktorá je neviditeľná a vedci ju odstraňovali po celé desaťročia, obsahuje veľkú časť vesmíru.

Mliečna cesta obieha okolo malej susednej galaxie známej ako Veľký Magellanov mrak. Dáta použité na vytvorenie mapy ukázali, že Veľký Magellanov oblak, podobne ako loď, prerezal vonkajšie halo Mliečnej cesty. Táto porucha zanechala vlnu hviezd za veľkým Magellanovým mrakom, ktorý je v aureole.

Zrážka galaxií

Veľké Magellanovo mračno sa v súčasnosti nachádza od Zeme 160 000 svetelných rokov a obsahuje iba asi štvrtinu našej obrovskej galaxie.

Výskum z 2019 Naznačuje to, že sa zrazí s našou vlastnou galaxiou za 2 miliardy rokov.
Výsledkom je šanca, ktorú môžeme poslať do našej slnečnej sústavy Ubližovanie vesmírom.

Prebudenie, vytvorené Veľkým Magellanovým mrakom, je od Galaktického centra vzdialené asi 200 000 svetelných rokov až 325 000 svetelných rokov.

Zatiaľ čo predchádzajúci výskum naznačoval jeho existenciu, tieto nové údaje poskytujú potvrdenie a najpodrobnejšiu a najpresnejšiu mapu na okraji galaxie.

Astronómovia zverejnili novú mapu zvýrazňujúcu najvzdialenejšiu oblasť Mliečnej dráhy.

Na snímke pás v strede predstavuje 360-stupňový pohľad na našu galaxiu, ktorý predstavuje mapu galaktickej halu. Jasná vlna vľavo dole na obrázku je prebudením hviezd a vpravo je Veľký Magellanov oblak a cesta k nemu vedúca.

READ  Príprava astronautov na mentálne a emocionálne výzvy hlbokého vesmíru

Veľký, svetlo modrý znak vpravo hore ukazuje vysokú koncentráciu hviezd na severnej pologuli našej galaxie.

Pochopenie temnej hmoty

Vlna, ktorú zanechal pohyb trpasličej galaxie, je tiež príležitosťou na štúdium temnej hmoty. Aj keď je temná hmota neviditeľná, poskytuje štruktúru celému vesmíru – vrátane základov galaxií.

Takže ak veľké Magellanovy mraky dokážu prerezať halu Mliečnej dráhy a uvoľniť vlnu hviezd, potom rovnaká vlna musí v podstate slúžiť ako obrys temnej hmoty.

Temná hmota sa v podstate tiahne ponad veľký Magellanov oblak, zmenšuje obežnú dráhu trpasličej galaxie okolo Mliečnej dráhy a spôsobuje konečnú kolíziu.

Aj keď to znie násilne, galaktické zrážky tvoria tie, ktoré tvoria masívne galaxie osídľujúce náš vesmír – a naša vlastná galaxia už zažila skoršie spojenie.

Rohan Naidu a doktorand študujúci astronómiu na Harvarde Rohan Naidu povedal: „Toto znehodnotenie energie malej galaxie nie je len preto, že väčšie (väčšie Magellanovy mračná) splývajú s Mliečnou dráhou, ale všetky galaxie sa spájajú. Existujú tiež. “ University, vo vyhlásení. „Prebudenie na našej mape je skutočne čistým potvrdením toho, ako sa galaxie spájajú, náš pôvodný obrázok pre toto!“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close