Technológie

Mapy Google budú mať podrobnejšie informácie. Presnejšie zobrazia krajinu a terén – Komunikácia – Veda a technika

Mapy Google zobrazujú ďalšie podrobnosti o teréne.

Autor:

Google vylepšuje svoje Mapy a ponúka používateľom ďalšie podrobnosti. Rozpoznávať husto zalesnené oblasti, hory alebo zasnežené kopce nebude problém.

Mapy Google ponúkajú viac vrstiev zobrazenia oblasti. Okrem obvyklej dvojrozmernej mapy ponúka aj satelitné obrázky alebo dokonca živý 3D náhľad prostredníctvom pripojenej služby Street View. Ak v Mapách stále niečo chýba, bolo to podrobnejšie v znázorňovaní terénu a rozlišovaní rôznych typov území. Táto aktualizácia bude k dispozícii v najnovšej aktualizácii, ktorú spoločnosť Google postupne sprístupní všetkým používateľom. Čo to znamená? Mapy budú oveľa farebnejšie a podrobnejšie. Na prvý pohľad bude možné rozlíšiť husto zalesnené oblasti od kopcov, obyčajných kopcov od zasnežených hôr a púští od zelenej prírody. Mapy zobrazia aj ďalšie podrobnosti vo vybraných mestách – pôvodne v Londýne, New Yorku a San Franciscu.

Terén je presnejší aj v mestách.

Terén je presnejší aj v mestách. Autor: Google

Ako spoločnosť píše na svojom blogu, používa bežné satelitné snímky na vytvorenie podrobnejších snímok a nový algoritmus, ktorý môže pomocou satelitných snímok opísať terén. Výsledkom sú mapy s oveľa presnejším výhľadom na prírodu a terén. Užívateľ sa už nebude zamieňať s zalesnenými oblasťami a pri prehliadaní miest získa predstavu o tom, či sa nachádzajú skôr v horských oblastiach s vyššou nadmorskou výškou alebo sú skôr rovinaté.

Mapy Google zobrazujú ďalšie podrobnosti o teréne.

Mapy Google zobrazujú ďalšie podrobnosti o teréne.

Autor: Google

Mapy vo vybraných mestách zobrazia prechody pre chodcov, chodníky, ale aj presnú šírku ciest. Doteraz mali všetky cesty iba orientačnú šírku, ktorá často nezodpovedala skutočnosti.

Google zobrazí cesty vo vybraných mestách do ...

Vo vybraných mestách Google zobrazuje cesty v aktuálnom meradle. Autor: Google

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

READ  Valve prináša budúci týždeň tutoriál SteamTech o prevádzke portálu • Eurogamer.net

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close