šport

Marián Studenič bude do konca decembra obliekať dres bratislavského Slovana

dnes 15:29
|

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič predĺžil kontrakt s extraligovým Slovanom Bratislava o ďalšie dva mesiace.

“Pôvodná zmluva vypršala včera o polnoci, nová bude dočasne pridaná do 31. decembra 2020. Pokračujúce pôsobenie Studeniča, Durného a Leeho v Slovane bude závisieť od vývoja zámorských súťaží NHL / AHL,” napísali zástupcovia Slovana na Facebooku.

Na začiatku aktuálnej sezóny odohral Marián Studenič za Slovan päť stretnutí s bilanciou 3 góly a 1 asistencia. Slovan sa prihlásil v polovici augusta a bude v ňom hrať až do začiatku predsezónnych klubov NHL. V zámorí patrí New Jersey Devils. Dvadsaťdvaročný rodák z Holíča sa pred podpisom zmluvy v auguste pripravoval aj so Slovanom.

Nižšia zámorská súťaž AHL 2019/2020 zaznamenala v uplynulej sezóne v 37 zápasoch v drese Binghamton Devils 17 bodov za 9 gólov a 8 asistencií. New Jersey ho v roku 2017 draftovalo zo 143. miesta. Na majstrovstvách sveta 2019 v Košiciach odohral Studenič všetkých sedem zápasov v slovenskom tíme a ako nováčik na tomto fóre si pripísal 5 bodov za 1 gól a 4 asistencie.

Rovnako ako Studenič, aj brankár Roman Durný a kanadský obranca Cam Lee sú v Slovane iba krátko a do zámoria odídu, keď sa začnú boje o kreslá v kluboch NHL pre nový rok. Jeho začiatok sa momentálne predpokladá 1. januára 2021.


Na ľade sa valil horiaci sneh, hororová situácia v USA:

READ  Tour de France 2020: Analýza 10. etapy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close