Zábava

Markéta Vondroušová vs Eva Liss vo finále ITF v Shrewsbury Club

Na snímke: Eva Lies, ktorá vyhrala minulotýždňový turnaj W60 na Slovensku, porazila Ana Konjuh a dostala sa do dnešného finále v The Shrewsbury Club. Obrázok: Richard Dawson Photography.

Obaja boli celý týždeň v Shropshire vo výbornej forme, keď včera na Budgen Motors W100 dosiahli posledné štyri víťazstvá v sérii.

23-ročná česká hviezda Vondrušová zdolala v dnešnom úvodnom zápase ukrajinskú top 50 nasadenú svetovú päťdesiatku Anhelinu Kalininovú 7:6, 6:3.

Vondroušová, ktorá sa v roku 2019 dostala do finále French Open a bola minuloročnou striebornou olympijskou medailistkou, si ušetrila tri setbaly, aby získala úvodný set a už sa neobzrela späť, keď dokráčala k úžasnému víťazstvu.

Pre Vondroušovú to bol druhý zápas od apríla po jej minulotýždňovom návrate na turnaji W80 vo Francúzsku. Vo svetovom rebríčku mu teraz patrí 121. miesto zo 14. miesta.

Nemecké eso Lies (20) si zabezpečilo miesto vo finále W100 Shrewsbury víťazstvom 7:5, 6:2 nad Chorvátkou Anou Konjuh, niekdajšou svetovou dvadsiatkou.

Lies, ktorý minulý týždeň vyhral turnaj W60 na Slovensku, vyhral už deväť zápasov v rade a momentálne mu patrí 126. priečka.

Všetky vstupenky na dnešné finále sú zachytené, finále dvojhry sa začne o 13:30, po ktorom bude nasledovať finále štvorhry, ktoré pokračuje vo vynikajúcom týždni Vondroušovej v Shrewsbury.

Dave Courteen, výkonný riaditeľ klubu The Shrewsbury Club, povedal: „Jedným z dôvodov, prečo sme schopní organizovať významné podujatia v klube The Shrewsbury Club, je reputácia, ktorú sme si za tie roky vybudovali, že priťahujeme dobré davy.

Na snímke Markéta Vondrušová s Anhelinou Kalininovou na konci ich semifinále dvojhry v klube Shrewsbury o postup do finále dvojhry a štvorhry. Obrázok: Richard Dawson Photography.

„Miestne publikum reagovalo na túto súťaž W100 naozaj dobre a kvalita hráčov súťažiacich v Shrewsbury zabezpečila, že každé miesto bude v deň finále vypredané.

„Sľubuje, že to bude špeciálny deň a tešíme sa na dve vzrušujúce finále dvojhry a štvorhry, ktoré zavŕšia fantastický týždeň.“

„Baví ma tu hrať,“ povedal. „Teraz si užívam chvíle na kurte, takže som si užil veľa zábavy, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som tento zápas vyhral a nakoniec to vyšlo. So svojím dnešným výsledkom som veľmi spokojný.

Lies pri pohľade na finále dodal: „Som šťastný, že tu môžem hrať. Užijem si to tam vonku a som naozaj šťastný, že som tento týždeň vo finále.

„Vyhral som svoj posledný turnaj, takže úprimne nemám žiadne očakávania. Idem sa len tak zabaviť a uvidím, kam to zájde.“

Nasadená ôsma Vondroušová o výhre proti Kalininovej a záchrane setbolov v úvodnom sete povedala: „Bolo to veľmi ťažké. Uhrala som niekoľko úžasných bodov na setboly, takže som veľmi rada, že som vyhrala. Veľmi ťažký zápas z r. začiatok.“

Vondroušová sa popoludní vrátila na kurt s deblovou partnerkou Češkou Miriam Kolodziovou vo finále štvorhry.

Štvrtá nasadená hráčka, ktorá minulý týždeň vyhrala titul W80 vo Francúzsku, zdolala Nikinu Abduraimovú z Uzbekistanu a Poľku Paulu Kania-Sotunovú 6:3, 7:6.

V dnešnom finále štvorhry sa proti sebe postavia Francúzka Jessica Poncet a Češka Renata Voráková.

Vo finále W100 Shrewsbury dvojhry aj štvorhry Vondroušová dodala: „Je to úžasné. Dlho som nehrala, takže si naozaj užívam návrat na kurt a hranie s mojou najlepšou kamarátkou. Štvorhra je tiež veľmi špeciálne, takže si myslím, že sme obaja spokojní.