Markéta Vondrušová upratuje v The Shrewsbury Club

tenis

Hviezda Česka porazila vo finále dvojhry Nemku Evu Lies, po ktorej nasledovalo finále štvorhry s ďalšou Češkou Miriam Kolodziovou.

Finálový deň na Budgen Motors W100 Shrewsbury si užilo viac ako 500 divákov, keďže Vondroušová, finalistka French Open 2019 a minuloročná strieborná olympijská medailistka, získala dve trofeje.

Vondrušová, momentálne 121. na svete, nasadená ako 14., si v úvodnom sete finále dvojhry ušetrila štyri setbaly proti Liz, ktorá nedávno vyhrala turnaj W60 na Slovensku a do finále prešla na deväťzápasovej víťaznej sérii. .

Vondroušová nakoniec vyhrala 7-5, 6-2 a získala titul W100 Shrewsbury na svojom druhom turnaji od apríla.

Začiatkom tohto roka absolvoval operáciu zápästia a minulý týždeň sa zúčastnil pretekov W80 vo Francúzsku.

„Som veľmi šťastná,“ povedala Vondroušová, ôsma nasadená. „Tento týždeň som si naozaj užil a som naozaj rád, že po dlhom čase môžem opäť súťažiť.

„Tento týždeň som odohral niekoľko veľmi ťažkých zápasov, takže som rád, že som späť vo svojej forme.“

Na snímke Markéta Vondroušová s trofejou po zisku titulu Budgen Motors W100 Shrewsbury vo dvojhre. Obrázok: Richard Dawson Photography.

Vondrušová nad šetrením setbolov v úvodnom sete dodala: „Bolo to veľmi ťažké. Eva hrala naozaj dobre a ja som sa snažila dať do ihriska každú loptičku a bojovať, aby som zostala v zápase. Som veľmi hrdá. Ako Bojoval som, ako som hral.

20-ročná Lies, momentálne na 126. mieste na svete, si užila pekný týždeň v Shropshire, keď vyradila troch Britov, kým v semifinále porazila Chorvátku Ana Konju.

„Každý zápas bol naozaj dobrý, takže som šťastný, že som v tomto zápase hral dobre,“ povedal Lies po finále.

Vondroušová potom prežila víťazný pocit, keď sa neskôr popoludní spojila s Kolodzijovou vo finále štvorhry.

Dave Courteen, výkonný riaditeľ klubu The Shrewsbury Club, vyzdvihol rekord Vondrousovej vo víťazstve vo dvojhre aj vo štvorhre.

Na snímke Markéta Vondroušová s Miriam Kolodziovou po zisku titulu vo štvorhre. Obrázok: Richard Dawson Photography.

„Ak chcete vyhrať dvojhru a štvorhru, musíte vyhrať veľa zápasov počas týždňa,“ povedal. „V niektorých prípadoch hrá dva zápasy denne.

„Je to trochu vzácnosť, že niekto vyhrá dvojhru aj štvorhru na rovnakom podujatí. Je to prvýkrát na turnaji ITF v klube Shrewsbury a ukazuje to, aká je to nóbl hráčka.“

V súvislosti s úspechom turnaja W100 Shrewsbury dodal: „Sme hrdí na to, že môžeme usporiadať tak kvalitné podujatie v Shrewsbury, ktoré do mesta prináša tak kvalitný tenis.

„Sme jedným z iba 13 miest na svete, ktoré hostili podujatie ITF s týmto štatútom, takže je úžasné, že to Shrewsbury dokázalo. Kvalita tenisu počas celého týždňa bola fantastická.“

„Vďaka sponzorom turnaja a všetkým dobrovoľníkom počas celého týždňa, pretože tím klubu The Shrewsbury tak tvrdo pracoval a odviedol úžasnú prácu, pretože práve preto sa tieto udalosti konajú.“