Hlavné správy

Martin Fehவரிrvari skóruje pre Slovensko 4:3 v kvalifikácii MS proti Kazachstanu.

Obranca, ktorý strelil v minulej sezóne najlepší gól nováčika NHL, skóroval za svoju krajinu na majstrovstvách sveta 2022. Martin Fehrer Slovensko zdolalo v A-skupine Kazachstan 4:3

Mladý Slovák strelil štvrtý gól v zápase a vyrovnal tak na konečných 2:2. Víťazstvo si odvezú domov ešte dva góly za sebou.

Po vypadnutí Floridy Panthers v šiestej hre Capitals, Fehervari odletel do Fínska, aby si zahral na turnaji. Jeho prvý zápas odohral v stredu proti Švajčiarsku, keď prehral so Slovenskom 5:3. Podobne ako v čase, keď bol v DC, prakticky hrá v prvej obrannej dvojici.

V stredajšom zápase Fehervari korčuľoval 26 minút (25:47), pričom dlhou strelou na snehu usmernil všetkých korčuliarov oboch tímov. . V piatkovom zápase opäť viedol všetkých slovenských obrancov na ľade (20:44) a predstihol budúcu najlepšiu draftovú jednotku roku 2022 Juraja Slafkovského (23:14).

Sú to jeho tretie majstrovstvá sveta, keďže predtým súťažil v rokoch 2018 aj 2019. V pretekoch 2019 bol vyhlásený za „najrýchlejšieho nováčika“ a na snehu dosiahol rýchlosť 37,9 km/h (23,6 mph). Porazil ďalších súčasných NH ako Cabo Kako, Nico Hisier, Alexandre Texier a Henry Jokiharju.

V nasledujúcej sezóne v NHL vstupuje Fehervary do posledného roku svojej vstupnej zmluvy s priemerom 791 667 dolárov za sezónu.

Tu sú všetky najdôležitejšie momenty zápasu cez IIHF:

READ  Ukrajina nemá naše lietadlá MiG-29

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close