Hlavné správy

Martin Fehrer sa stretáva s Bratislavčanom a legendou NHL Petrom Stostneym, keď sa začínajú prípravy na sezónu 2022-23

Martin Fehrer s bratským hokejistom a legendou NHL Petrom Stostneym / Foto: Martin Fehr

Po skončení sezóny Washington Capitals 2021-22 13. mája nový obranca Martin Fehervari rýchlo odletel do Fínska, aby sa pripojil k svojim spoluhráčom a slovenskému tímu na majstrovstvá sveta 2022 IIHF. Ale odkedy hrá vo Fínsku, Fehervary si konečne našiel čas na oddych so svojimi priateľmi, dovolenku a nejaký čas na lovenie svojich obľúbených rýb na ľade.

22-ročný obranca je však teraz dobre oddýchnutý a už začal s prípravou na sezónu 2022-23, pričom začiatkom tohto týždňa usporiadal svoj prvý oficiálny tréning.

„Áno. Počas leta postupne odpočívam. Som rád, že som sa konečne dostal domov, Informoval Fehervary Sport.sk. „Sezóna je dlhá. Bol som na dovolenke s kamarátmi a potom som išiel na ryby. Začínam sa trochu hýbať. Dostal som svoj prvý oficiálny tréning.

Keďže v sezóne 2021/22 viedol všetky hlavné mestá (251) v šlágroch, možno si myslíte, že Bratislavčan bude potrebovať viac času na fyzický oddych. Martin však cíti, že je dostatočne oddýchnutý a je čas vrátiť sa do práce.

„Necítim sa dobre, ak mi bude dlho chýbať sneh“ povedal Fehvery. „Snažím sa dobre pripraviť po fyzickej stránke, snažím sa nabaliť na svalovú hmotu, aby ma to menej bolelo. Váhu si držím, priberať neplánujem, môže sa to postupne zmeniť. I už sa cítim lepšie.“

Fehervari povedal, že v nadchádzajúcej sezóne chce pokračovať v zlepšovaní útočnej hry. V minulej sezóne zaznamenal v 79 zápasoch základnej časti osem gólov a deväť asistencií.

„Aj v prvej celej sezóne NHL mi stále dovolili napredovať. Bol som sebavedomejší a teším sa, že týmto smerom pôjdem aj budúcu sezónu. Vytváranie príležitostí vstupom do viacerých šancí na útoky.

READ  Lietajúci automobil Clean Vision absolvuje prvý let v strede mesta na Slovensku, video si pozrite tu

Fehervari má za sebou 85 zápasov v NHL a má pocit, že si získal rešpekt súperových hráčov v NHL.

„Mám rešpekt, ale nie som hráč, ktorý by chcel niekoho poraziť. Hrám tvrdo, ale nemyslím si, že som zlý hokejista. Snažím sa hrať hokej tak, aby súperi nechceli hrať proti mne.

Sezóna 2022-23 bude zmluvným rokom 22-ročného (obmedzeného voľného hráča) a budúci rok by mohol zaznamenať výrazné zvýšenie platov. To by však Fehérváryho nerozptyľovalo.

„Neberiem to tak, stále je to hokej. Chcem byť lepší a lepší, ale nemám pocit, že by som bojoval o dohodu. Viem, že keď budem robiť veci postupne, všetko sa mi vráti. To, že budem rokovať o novej zmluve, nemám vyriešené.

Fehervary je pomerne osobný človek a priznáva, že veľa zo svojho života nechce zdieľať na sociálnych sieťach, no snaží sa dať veci dopredu so svojou novou povesťou na Slovensku.

„Milujem svoje súkromie, všetko, čo robím, nedávam na sociálne siete, kde som, s kým som. Aj keď toto je v Bratislave náročné. Keď som však niekde na Slovensku na výlete, ľudia sa chcú so mnou odfotiť alebo si pýtať podpis. Vždy sa snažím byť priateľský.

Fehury v nedeľu zdieľal fotku seba a svojho Bratislavčana a legendy NHL Petra Šťastného. Stastney bol v 80. rokoch po Wayne Gretzkom druhým najlepším strelcom v NHL. Väčšinu svojej kariéry hral za Quebec Nordics.

NHL tento týždeň oznámila, že sezóna 2022-23 sa začne 11. októbra. Tímy musia otvoriť tréningové kempy tri týždne vopred, koncom septembra. Pre Martina Fehra sa už ale začalo pracovať na ďalšej sezóne.

Autor: John Sorensen

O Johnovi Sorensenovi

John je fanúšikom Caps od prvého dňa, svoju prvú hru hral v roku 1974 v Capitol Center. Jeho záujem o šiltovky v priebehu desaťročí rástol a predĺžil si čas ako držiteľ permanentky. Viac ako 10 rokov pôsobí ako tímový novinár, ktorý sa zameriava predovšetkým na analýzy, analýzy a rozvoj príležitostí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close