šport

Martin Škrtel oznámil koniec futbalovej kariéry

Martin Škrtel potvrdil, že po sobotňajšom skončení sezóny v slovenskom Spartaku Trnava končí v profesionálnom futbale.

37-ročný hráč sa pripojil k Trincomalee v auguste a bol pravidelným hráčom ligy, hoci zranenia ho obmedzili iba na tri vystúpenia v deviatich zápasoch play-off o titul.

Svoju rolu v tomto prestávke zohrali problémy s chrbtom a Škrtel potvrdil, že zranenie ho natoľko ovplyvnilo, že sa po sezóne rozhodol skončiť s futbalom.

„Aj v tomto veku si myslím, že tím musí ponúknuť niečo viac a dúfam, že budem môcť hrať na vyššej úrovni, ale je tu zdravotný problém,“ vysvetlil.

„Mám problémy s platničkami v chrbte, ktoré ma obmedzujú nielen vo futbale, ale aj v osobnom živote. Nepamätám si jediný deň, ktorý by som prežil bez bolesti. Cvičil som a zápasil s tabletkami a injekciami. V posledných mesiacoch.

„So synom som mal problém prejsť 100 metrov, neviem sa vyrovnať s bolesťou každého kroku, bolesť je hrozná. Najhoršie je behať, skákať alebo útočiť – veci, ktoré vo futbale potrebujete.“

„Takže po 20 rokoch života som sa musel rozhodnúť, že zápas proti Dunajskej bude mojím posledným a moja kariéra sa skončí, pretože už nemôžem takto pôsobiť.

„Chcem sa poďakovať všetkým klubom, trénerom, tímom a fanúšikom všetkých klubov vo všetkých krajinách, kde som hral. Samozrejme ďakujem všetkým priateľom, priateľom a hlavne mojej rodine. Ďakujem manželke, synovi, rodičia, súrodenci, ktorí pri mne toľko rokov stáli a vždy so mnou. Ďakujem za podporu.“

Škrtel si najlepšie pamätá osem rokov v Liverpoole. Slovak International sa pripojil v roku 2008 a odohral za The Reds 320 zápasov, pričom vyhral Ligový pohár 2011/12 v akcii.

V roku 2016 sa presťahoval do Fenerbahce a potom strávil čas v Atlante a Istanbule Pasaksehir, aby sa nakoniec v lete 2021 vrátil do svojej vlasti.

READ  Zástupca Alex Bolt hovorí o stretnutí s Gregorom Dimitrovom na Australian Open

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close