Veda

Mason asistoval živobytiu ako prvé zariadenie pre vakcinačný program

MASON, Ohio – S blížiacim sa konečným schválením viacerých vakcín sa centrum asistovaného života v Masone pripravuje na účasť medzi prvými zariadeniami, ktoré sa zúčastnia na zavedení očkovacieho programu COVID-19.

Central Parke Assisted Living and Memory Care in Mason má 66 postelí pre seniorov žijúcich s poruchami pamäti. Centrum prijalo opatrné kroky na ochranu svojich obyvateľov, ktorí sú vystavení vyššiemu riziku ťažkých chorôb, pred COVID-19.

„Naši obyvatelia patria k najzraniteľnejším,“ uviedla Penny Coffey, výkonná riaditeľka Central Parke Assisted Living and Memory Care.

Po vylúčení vnútorných návštev na začiatku pandémie centrum odvtedy umožnilo členom rodiny navštíviť svojich blízkych za predpokladu, že budú dodržiavať pokyny týkajúce sa sociálneho dištancovania sa a iného bezpečnostného protokolu. Zamestnanci pracujú na tom, aby boli kreatívni v úsilí pomáhať obyvateľom baviť sa, ale stále existuje množstvo výziev.

„Momentálne nesmú členovia rodiny našich obyvateľov objímať svojich blízkych,“ uviedol Coffey. „Nemôžu sa držať za ruku.“

Krokom je zaistenie bezpečnosti seniorov v zariadení, kým nebude schválená vakcína na distribúciu. Keď bude, Central Parke bude jednou z prvých komunít pre seniorov žijúcich na mieste, ktoré ho dostanú. Centrum je už zaregistrované v národnom vakcínovom programe Centers for Disease Control and Prevention (Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb) a keď bude vakcína k dispozícii, obyvatelia a zamestnanci zariadenia ju budú môcť získať zadarmo.

„Sociálna interakcia a kontakt sú pre našich seniorov pri starostlivosti o pamäť veľmi dôležité,“ uviedol Coffey. „Sú zvyknutí na rutinu a sú zvyknutí na to, že ich blízki prichádzajú viackrát denne.“

Coffeyová uviedla, že ona a zamestnanci dúfajú, že účasť na vakcínovom programe privedie obyvateľov centra o krok bližšie k bežným návštevám ich rodín.

READ  Posledné svetové správy z 19. októbra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close