Mason McDavish vedie Kanadu k víťazstvu nad Slovenskom

Mason McTavish mal za Kanadu rekordnú noc, keď im pomohol zdolať Slovensko 11:1 v druhom zápase turnaja.

Očakávalo sa, že výsledok tohto zápasu bude tesný vzhľadom na včerajší zápas Kanady a Slovenska. Kanaďania však stále snívajú o tom, čím by mohlo byť Slovensko proti Česku, no nenechajú na sebe zapôsobiť sklamanou výhrou nad Lotyšskom.

Kanada sa okamžite presadila a zasadila šance do slovenskej siete. Bola to prvá línia, ktorá vyvinula tlak, keďže Mason McTavish, Connor Bedard a Joshua Roy boli blízko k otvoreniu skóre už v prvej minúte. Netrvalo však dlho a ovplyvnili boxscore. Bedard a McTavish kombinovali šesť minút výbornou výmenou názorov a chémiu, ktorú vytvorili v Kanade, bolo neuveriteľné sledovať. Keby som bol fanúšikom Anaheim Ducks, chcel by som, aby môj tím skončil v tejto sezóne posledný a draftoval Bedarda.

McTavish k svojmu historickému večeru nepridal až do konca zápasu. Kanada však strelila ďalšie tri góly, aby sa do polčasu ujala vedenia 4:0. Will Quill strelil druhý gól a podieľal sa aj na treťom, čím pripravil Brennana Othmana o jeden gól na Slovensku. Olen Zellweger si z toho následne urobil srandu svojou druhou časťou zápasu, keď do konca zostávalo 44 sekúnd.

Slovákom v prvom zakončení ušiel pokoj a Kanaďan sa dostal do presilovej hry piatich proti trom, ktorá krvácala do druhej tretiny. Po inkasovaní štyroch gólov z 15 striel Slovensko urobilo brankársku zmenu, keď Simona Ladkosiho nahradil Tomáš Boult, čo znamenalo, že v úvode tretiny bude čeliť presilovej hre Kanady. Kanade trvalo niečo vyše minúty, kým využila výhodu dvoch hráčov, pričom skóroval Logan Stankoven.

Kanadský kapitán McTavish sa potom vrátil do akcie. V druhej tretine strelil ďalšie tri góly, čím sa v noci zvýšil na štyri. Prospekt Anaheim Ducks teraz vyrovnal rekord v počte gólov Kanaďana v zápase World Juniors a je siedmym hráčom, ktorému sa to podarilo. McTavish zakončil noc so svojim štvrtým a šiestimi bodmi.

READ  Euro 2020: Rusko v horúcom zápase zvíťazilo nad Poľskom 1: 1

Kým Slovensko skórovalo aj v druhej tretine, Matej Gaslík prichytil Kanadu podriemkať.

Joshua Roy strelil svoj prvý gól na World Juniors neskoro v tretej tretine a Jack Ostapchuk pridal ďalší gól, aby Kanada vyhrala 11:1. Dylan Garant hral dobre medzi potrubiami, zastavil 21 z 22 striel, ktorým čelil.

Ďalej má Kanada zajtra deň voľna a v sobotu popoludní sa stretne s Českom.

Chcete vidieť ďalšiu generáciu hokejových hviezd skôr, ako sa predstavia? Majstrovstvá sveta juniorov sa blížia do Edmontonu a toto je vaša výzva na získanie lístkov! Získajte lístky tu