Hlavné správy

Matka roka predala svojho syna mužovi usvedčenému z jeho výchovy: na súde vyšli najavo hrozné informácie

Prípad nahlásený serverom Novinky.cz, sa začala v roku 2014. Žena (34) s drogovou závislosťou a tiež zlodejka sa nemohla starať o svojho šesťročného syna. Podľa verdiktu súdu ju preto predala mužovi, pre ktorého klasická adopcia nebola k dispozícii. „Muž bol zapísaný v rodnom liste ako otec maloletej osoby a odvtedy je v jeho starostlivosti.“ súd uviedol na pojednávaní vo veci.

Išlo o sumu 100 000 korún, čo je v prepočte zhruba 3 661 eur. Za transakciu však bola potrestaná iba matka – bola odsúdená na 42 mesiacov väzenia za zločin zverenia dieťaťa do inej a ďalšie krádeže a drogové trestné činy. Múry opustili väzenie v máji tohto roku. Nestretáva svojho syna, ale vyjadrila želanie, aby sa o neho jeho stará mama naďalej starala.

Cudzinec vyviazol bez trestu. “Je dobré dať každému dieťaťu bez domova šancu a zázemie vedieť, že niekam patrí. Dodajte mu sebadôveru. Pozitívny vzor môže prijať, iba ak je šťastný, milovaný a vážený. Je na mňa hrdý. Beriem ho so mnou do práce, na výstavy, do divadla a potom o tom môže rozprávať hodiny, “ muž potom svoju akciu obhájil.

Denník Právo má však dokumenty, podľa ktorých sa sociálna pracovníčka začala o dieťa zaujímať. Ukázalo sa, že chlapec nenastúpil do školy a starostlivosť o neho nebola taká vznešená. Prokurátor kvôli tomu začal s mužom rokovať. “Je podozrivý, že sa nedostatočne staral o zdravotný stav dieťaťa, nechodil s ním na lekárske prehliadky. Obvinený navštevuje neskoré noci rôzne kaviarne a gay kluby v Brne, zanedbáva hygienu maloletého,” stál v návrhu na trest. Súd nakoniec muža odsúdil za ohrozenie výchovy dieťaťa.

Muž sa pokúsil kúpiť aj ďalšie deti

Na súd sa obrátila aj chlapcova stará mama. Požiadala o zverenie vnuka do svojej starostlivosti. Až potom sa ukázalo, že muž nie je v obchode s deťmi žiadnym nováčikom. “Nie je nám cudzia. Pod svojím pôvodným menom sa snažil získať rodičovské práva zápisom do rodných listov dvoch detí, ktorých matky boli nezrelé a sociálne slabé.” upozornil sociálny pracovník. “Robil to v minulosti, bol za poplatok zapísaný v rodnom liste. Matka maloletej povedala, že počula, že sa snaží takýmto spôsobom zabezpečiť ďalšie deti.” uviedol prokurátor, ktorý pomáhal na opatrovníckom súde.

READ  Informoval o tom poslanec mesta Bratislava Adam Berka

Chlapec medzitým skončil v ústave, pretože súd ho od muža odniesol. „Po vynesení rozsudku zašiel za mnou priamo pred rokovaciu sálu a posmešne povedal: Buďte opatrní a pozrite sa, kúpim ďalšie dieťa a vy s tým nič neurobíte.“ uviedol prokurátor. Dieťa skončilo v opatere svojej babičky. Muž sa ho však pokúsil kontaktovať.

Svedkovia popísali muža, ktorý čakal na chlapca pred školou a lákal ho do auta. Chlapcovi sa však podarilo dostať späť do školy, kde boli informované jeho stará mama a polícia. “Som šťastný, že sa mu podarilo dostať ho z moci muža. Raz ho dokonca videl visieť okolo nášho domu. Okamžite bežal po telefón a sám zavolal políciu. Je mi jasné, že nás čaká ešte dlhá cesta ísť skôr, ako sa vyliečia všetky rany z jeho predchádzajúceho života, a niektoré veci ho môžu stále trápiť. Ale konečne je so svojou rodinou, nadviazal vzťah aj so svojím biologickým otcom, mojím synom, a robí veľké pokroky, „ zdôverila sa babka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close