Hlavné správy

Matovič č. 2. Dočká sa Slovensko konfliktu medzi ním a Hegerom?

Pravdepodobne bude hrať úlohu podpora 53-členného Kaukazu OĽaNO.

„Urobím všetko pre to, aby Slovensko malo vládu, ktorá popisuje historické knihy ako najlepšie,“ uviedol Igor Madovič po tom, čo bola po jeho volebnom víťazstve vymenovaná prezidentka Susannah Sabudovová do vlády.

O rok neskôr boli jeho ostré komentáre z najvyššieho postu vlády Madoviča vylúčení koaliční partneri, tlak verejnosti a dokonca aj prezident. Madovič však z pohľadu verejnosti nezmizne: premiér, ktorý bol ustanovený na zostavenie nového kabinetu 30. marca. Chce pôsobiť ako minister financií za vlády Edwarda Heckera. Madovičovo vymenovanie zatiaľ nebolo potvrdené a prezident musí urobiť ešte dôležitý bod.

Minister financií Hecker navrhol nového predsedu vlády čítaj viac

Presídlenie ale slúžilo ako riešenie koaličnej krízy a Slovensko teraz nebude mať rýchle voľby.

Nasleduje otvorená otázka z vyhlásení prezidenta SAARC Richarda Sulaka a vodcu SAUD Veroniky Reminovej po rozhodnutí o novom kabinete, vzťahu Edwarda Hegera a Igora Madova.

„Stále sa nám tieto dve miesta nepáčia,“ uviedol pre Slovak Spectator politológ Tome Koziak. „Je to prvýkrát a nevieme, ako sa zachová,“ uviedol.

Vo vláde bude šéfovať Heger, zatiaľ čo jeho mocné ministerstvo financií bude riadiť Motovič. Mimo vlády je Madovič stále vodcom ozónového hnutia, zatiaľ čo Heger jeho zástupcom.

31. marca 2021 o 15:09 | Nina Hirabovsky Fran பிரான் ois

READ  Kam ďalej pocestuje pápež František v roku 2021?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close