Ekonomika

Maybach pokračuje v novom Mercedese triedy S.

Na výber budú motory V8 alebo V12.

STUTTGART. Budúci rok uplynie sté výročie predstavenia prvého luxusného šesťvalcového motora Wilhelm Maybach W3. Dnes nesie jej meno značka, ktorá od roku 2015 funguje ako luxusná divízia Mercedes-Maybach.

Je potrebné poznamenať, že Maybach sa vrátil ako samostatná značka v roku 2002, ale kvôli neskoršiemu nástupu hospodárskej krízy nikdy nesplnil očakávania Mercedesu. Za pouhých 10 rokov vzniklo niečo cez 3 000 Maybachov.

Za posledných 5 rokov sa však luxusnej divízii darilo a v triede S Maybach sa po celom svete predalo viac ako 60 000 kusov. Najväčšími kupcami prémiových limuzín sú Čína a Rusko.

Po predstavení siedmej generácie triedy S (interne známej ako W223) bolo len otázkou času, kedy ju Mercedes ukáže aj ako vyšperkovaný Maybach.

Súvisiaci článok Maybach ponúka aj luxusné SUV. Mercedes ho skrížil s limuzínou Čítať

“V minulosti bol luxus často spájaný s bohatstvom a extravaganciou. Dnes ho v Mercedese chápeme skôr ako stav veľkého komfortu, ľahkosti a nadčasovej estetiky. Ide o čistotu, fascinujúcu technológiu a maximálnu kvalitu,” uviedol výkonný riaditeľ Daimler Ola Källenius.

Sedan meria 5469 mm, čo znamená, že je stále o 180 mm dlhší ako obvyklá rozšírená trieda S. Väčší rázvor prináša ešte viac priestoru najdôležitejšej časti kabíny – zadným sedadlám.

Dokonalý relax na diaľnici

READ  Mercedes-Benz S sa začína predávať. 104 400 € je len začiatok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close