Medzi prvými víťazmi v Cincinnati boli Andy Murray, Cameron Norrie

Trojnásobný grandslamový šampión Andy Murray zdolal v pondelok v 1. kole turnaja Western & Southern Open v Cincinnati Stana Wawrinku 7:6 (3), 5:7, 7:5 za takmer tri hodiny.

Bývalá svetová jednotka z Veľkej Británie vyhrala 51 zo svojich 64 bodov pri prvom podaní (79,7 percenta) a proti švajčiarskemu súperovi premenila tri z piatich brejkbalov. Napriek prehre bol Wawrinka v esách 11-10.

Wawrinka viedol v treťom sete 5:4 predtým, ako Murray vyhral svoje podanie a snažil sa prelomiť ďalšie podanie Wawrinku. Murray získal svoj štvrtý mečbal.

S víťazstvom sa Murray posunul na 13-9 za celý čas proti Wawrinkovi.

„Na kurte je tak živo, keď je takéto počasie. Fyzicky sa cítim unavený,“ povedal Murray po zápase. „Počas zápasu som mal nejaké problémy a podobne ako vo Washingtone je to niečo, čo musím prekonať.“

Murray, ktorý vyhral tituly v Cincinnati v rokoch 2008 a 2011, je nenasadený na podujatí ATP 1000, zatiaľ čo Wawrinka pokračuje v hre v chránenom rebríčku, keď sa vracia do súťaže po zranení nohy.

Murray sa stretne s krajanom a deviatym nasadeným Cameronom Norriem. Nori potreboval asi dve hodiny a 35 minút, aby rozoslal Dánska Holgera Rooneho 7-6 (5), 4-6, 6-4.

„Strávili sme spolu nejaký čas na kurte, takže pre mňa nebude príliš veľa prekvapení,“ povedal Murray o svojom ďalšom súperovi.

Zo štyroch nasadených hráčov, ktorí nastúpili na kurt počas pondelkových úvodných zápasov, postúpili štyria, no traja museli prežiť trojsetové zápasy. Argentínčan Diego Schwartzman, 13. nasadený, zvíťazil nad Slovákom Alexom Molkanom 5:7, 6:4, 6:2 a 15. Španiel Roberto Bautista Agut zdolal Argentínčana Francisco Cerundola 6:4 (5). 6-2.

14. nasadený Marin Čilič z Chorvátska rýchlo zapracoval so španielskym kvalifikantom Jamom Munarom 6-3, 6-3.

READ  Sladkých 16: Ženské dvojhra na Australian Open bola vyplnená

John Isner vyhral najdlhší tajbrejk víťazstvom 7-6 (11), 3-6, 7-6 (4) nad Francúzom Benjaminom Ponzim. Isner, Američan, ktorý sa usiluje o svoj prvý titul v Cincinnati, vystrelil 31 es k 16 Ponzimu a zachránil tri setbaly počas tajbrejku prvého setu tam a späť, aby postúpil.

Ďalšími víťazmi v pondelok boli americký kvalifikant Marcos Giron, Rus Aslan Karatsev a Fín Emil Rusuvuri.

Vo večernom programe sa predstavia Ruska Karen Kachanov proti Američanovi na divokú kartu Sebastianovi Gordovi, Taliansky 12. nasadený Matteo Perettini proti Američanovi Francisovi Tiafoeovi a Bulharský 16. Grigor Dimitrov proti Kanaďanovi Denisovi Shapovalovi.