Hlavné správy

Medzinárodná tenisová asociácia zakazuje slovenskému hráčovi ovplyvňovať zápasy

Medzinárodná tenisová federácia (ITIA) suspendovala slovenskú tenistku Barboru Balkadovú na tri mesiace a suspendovala ju na 15 mesiacov. Tento rok I.T.I.A.

Porušenie programu prevencie tenisovej korupcie (DACP) ako trestného činu v štátoch Balkadova, že žiadna osoba by nemala plánovať ani sa pokúšať o výsledok akejkoľvek tenisovej udalosti alebo iného aspektu.

Toto povolenie znamená, že bude mať zakázané hrať alebo sa zúčastňovať na akýchkoľvek tenisových podujatiach schválených alebo povolených riadiacimi orgánmi tenisu po dobu pozastavenia, vrátane WTA a ITF.

Balkadova je v súčasnosti na prvom mieste v hodnotení dvojhry Medzinárodnej tenisovej federácie (IDF) 1685 a vo štvorhre 1046 osôb.

Okrem trojročného zákazu hry dostal pokutu 5 000 dolárov (6 612/4 232 eur), z toho 500 3 500 bolo pozastavených.

Balkadova je posledným z radu sankcií proti tenistom, u ktorých sa zistilo, že počas roku 2021 porušili TACP.

Začiatkom januára dostali všetci traja hráči, Egypt, Slovensko a Uzbekistan, trest za trestné činy súvisiace so športovými stávkami a ovplyvňovaním zápasov.

Dvom ruským hráčom neskôr zakázali ovplyvňovať zápasy vrátane zápasov, v ktorých dvojica hrala ako štvorhra.

Ďalší ruský vojak Nikita Kudojnikov bol vo februári odsúdený na 30 mesiacov väzenia za spoluprácu pri vyšetrovaní integrácie.

V marci boli nigérijskí hráči Abiodun Oyok a Bukola Bopula odsúdení na doživotie a obaja boli uznaní vinnými z priestupkov za ovplyvňovanie zápasu.

Minulý týždeň ITIA uvalila na Venezuelského hráča Roberta Mattona štrnásťročný zákaz v dôsledku viacerých porušení pravidiel TACP.

READ  Irán je pripravený na užšiu firemnú spoluprácu so súkromným sektorom na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close