Hlavné správy

Medzinárodné cestovné obmedzenia sú na Slovensku od 14. júna uvoľnené

Slovensko zmiernilo obmedzenia medzinárodného cestovania

Cudzinci zo zelených krajín môžu vstúpiť s rýchlym testom na antigén, zatiaľ čo očkovaní Slováci môžu cestovať do Maďarska, Rakúska, Českej republiky a Chorvátska bez toho, aby boli izolovaní alebo testovaní.

Od pondelka 14. júna vstup cudzincov Krajiny zo zeleného zoznamu Uľahčené pre Slovensko (vrátane všetkých členských štátov EÚ). Podľa TASR Podľa NewsWire títo návštevníci nedostanú viac ako 72 hodín testov na antigén alebo PCR, ktoré nie sú dlhšie ako 24 hodín, a budú oslobodení od 14 dní izolácie.

Susedská dohoda

Došlo tiež k dohode so susedným Maďarskom, Rakúskom a Českou republikou a Chorvátskom, ktoré umožňujú očkovaným slovenským turistom vstup do týchto krajín bez toho, aby boli testovaní na prítomnosť COVID-19 alebo sebaizolácie. Existuje jedna podmienka – viac ako 22 dní po podaní prvej vakcíny.

Predseda vlády Edward Hecker vysvetľuje, že rastúca epidemická situácia prinútila vládu podniknúť kroky na uľahčenie včasného cestovania do dovolenkových stredísk na ročné listy obyvateľov. Údaje poskytnuté Národným centrom zdravotníckych informácií v skutočnosti ukazujú 84 nových prípadov Govt (10. júna), 300 hospitalizácií a 30 pacientov po celej krajine.

Celkovo bolo 1 840 253 ľudí očkovaných jednou dávkou, pričom 1 046 405 dostalo druhú dávku. To je pod cieľom 3,3 milióna ľudí (60 percent populácie) potrebných na dosiahnutie stádovej imunity na Slovensku.

Ľudia nemajú dôveru v zvládanie epidémie

Zdá sa, že široká verejnosť nezdieľa oficiálne presvedčenie, čo dokazuje najnovšia „Ako sa máš na Slovensku?“ Prieskum uskutočnil Sociologický ústav SAV, Agentúra MN Force a Agentúra pre sezamovú komunikáciu v polovici mája. Vládnym opatreniam na zvládnutie epidémie verí iba 17,2 percenta respondentov nového prieskumu, v porovnaní s 56,2 percentami dôvery potvrdenými v ohnisku nákazy v apríli 2020.

READ  Slovenská jednotka Euro 2020: Plná 26-členná jednotka pred turnajom 2021

Táto štúdia odhalila súvislosť medzi dôverou v úsilie v zvládanie infekcie a preferenciou vakcíny. Samostatne odkázaní respondenti naznačili, že sú pripravení podstúpiť pokus, zatiaľ čo dve tretiny vládnych tkáčov nechcú byť očkovaní alebo zvažovať riziká. Štúdia zatiaľ ukazuje najkonzistentnejšiu podporu systému zdravotnej starostlivosti na Slovensku a vedeckým inštitúciám s dôverou 50,8%, respektíve 47,8%.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close