Ekonomika

Medzinárodné | Správy, šport, práca

Nemecká podnikateľská dôvera klesá kvôli obavám z vojny

BERLÍN (AP) – Podnikateľská dôvera Nemecka v mesiacoch po ruskej invázii na Ukrajinu podľa prieskumu zverejneného v piatok prudko klesla.

Ifo uviedol, že jeho mesačný index dôvery, ktorý je najsledovanejším ukazovateľom v najväčšej európskej ekonomike, v marci klesol na 90,8 bodu z februárových 98,5 bodu. Ten pocit hovoril za všetko „Zrútený.“

Ministerky naliehajú na Taliban, aby prehodnotil svoje rozhodnutie o ženách

BERLÍN (AP) – Uviedli to v piatok ministerky zahraničných vecí zo 16 krajín z celého sveta „Hlboké sklamanie“ Afganským dievčenským stredným školám je odopreté prijatie a Taliban vyzval na zmenu svojho rozhodnutia.

Režim Talibanu v Afganistane v stredu nečakane rozhodol o opätovnom otvorení škôl pre dievčatá staršie ako šiesty ročník, pričom odmietol zložiť sľub a rozhodol sa upokojiť svoju neľahkú základňu na úkor ďalšieho odcudzenia sa od medzinárodného spoločenstva. Náhle rozhodnutie zatiaľ odmietli komentovať.

Slováci odsudzujú deportácie Židov z druhej svetovej vojny do nacistických táborov smrti

BRATISLAVA, Slovensko (AP) – Slovenský parlament v piatok odsúdil masové deportácie Židov z krajiny do nacistických táborov smrti počas druhej svetovej vojny.

Pri príležitosti 80. výročia prvého transportu do Osvienčimu poslanci uviedli, že o tom uvažujú „Obzvlášť odsúdeniahodné je nútené vysídlenie občanov židovského pôvodu z územia vtedajšej Slovenskej republiky v čase od 25. marca 1942 do 20. októbra 1942.“

Nemecký minister zdravotníctva: Neexistuje žiadny „Deň nezávislosti“ pre vládnu chorobu

BERLÍN (AP) – Nemecký minister zdravotníctva v piatok povedal, že je príliš skoro na vyhlásenie „Dňa nezávislosti“ od COVID-19, keďže vírus sa naďalej šíri a každý deň zabíja stovky životov.

Za posledných 24 hodín oznámila agentúra pre kontrolu chorôb v krajine 296 498 novopotvrdených prípadov koronavírusu a 288 úmrtí.

READ  Dostane sa aj do Európy?

Dnešné dôležité správy a ďalšie vo vašej doručenej pošteRelated Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close