Zábava

Nemecko a Holandsko sa blížia k finále majstrovstiev sveta

Štvornásobní majstri sveta Nemecko majú teraz po víťazstve nad Hamburgom v skupine J šesťbodový náskok.

Je to však ďalší večer na horskej dráhe pre európskych gigantov.

Rumunsko šokovalo, keď krídelník Rangers Ianis odhalil hokejovú obranu, zaútočil na nemeckého brankára Marca-Andr டெ der St ஜ gen a neskoro nahradil zraneného Manuela Neuera.

Serge Knabry v 52. minúte vyrovnal svoj 20. gól v 30 internacionáloch.

M ல்ல ller odišiel z lavičky pre 107. vystúpenie v Nemecku a strelil svoj 40. medzinárodný gól za deväť minút.

Vďaka tomu zostávajú v skupine J pred Nemeckom, pred ďalším pondelkovým kvalifikačným kolom o Severné Macedónsko.

Výhra v Skopje by Nemcov postavila na pokraj lístka na majstrovstvá sveta.

O 19 minút neskôr v Rige skóroval Davey Klaassen parádnym volejom, keď zdolal Lotyšsko 1: 0 pre Holanďanov.

Majú dvojbodovú výhodu oproti Nórsku, ktoré s tretím Tureckom remizovalo 1: 1.

Stephen Kunts, ktorý v Istanbule viedol šiestu minútu, daroval Keremu Akhtarovi Gokulovi Turkov, ktorí trénovali prvýkrát.

Jeho prvý medzinárodný gól však štyri minúty pred prestávkou zrušil Christian Thorstwet.

Bývalý nemecký reprezentant Kundz priviedol Cenol Gunase, aby nahradil Turecko, ktoré minulý mesiac zdolalo Holandsko 6: 1-jedna z najhorších prehier v ich histórii.

Oba tímy majú v boji o druhé miesto v skupine E po osem bodov, pričom obhajcovia vedúcich síl s Belgickom zaostávajú o 16, ale Wales má zápas v rukách.

Ramsay pri absencii zraneného Garetha Balea skóroval v 36. minúte po centri Neka Williamsa.

Česi boli v rovnováhe, keď bol brankár Danny Ward pripravený o polhodinu o minútu neskôr, zotavenie z polovičnej prihrávky Philippa Novaka a Jacoba Beska.

Domáci postúpili vlastným gólom hostiteľa v 49. minúte, keď Ramsay urobil prihrávku, ale Ward nebol pripravený a lopta sa mu prevrátila cez nohu a skĺzla doľava.

Po skvelej prihrávke náhradníka druhého polčasu Harryho Wilsona vyrovnal brankár Thomas Waklick v 69. minúte pre Wales, keď James vypálil poslednú loptu.

Chorvátsko, ktoré na majstrovstvách sveta 2018 skončilo druhé za Francúzskom, je po výhre 3: 0 nad Cyprom stále v H-skupine.

Ivan Perisic, v prvom polčase zranenie, a za posledných 10 minút Josco Guardiol a Marco Liwaja získali tri body.

Chorvátsko má 16 bodov po tom, čo hostitelia 2018 zdolali v 24. minúte Slovensko 1: 0 prostredníctvom vlastného gólu Milana Schriniera.