Hlavné správy

Megan Campbellová a Írsko obhajujú bezpečnosť, pretože čakajú na osud play-off

Megan Campbell verí, že defenzívna sila Írskej republiky poskytne tímu Vera Pau ten správny základ na zabezpečenie výsledku dnešného žrebu play-off majstrovstiev sveta.

Íri sú jedným z piatich tímov v čiapke, ktoré sa prvýkrát predstavia v tomto play-off, a to vďaka štipľavému zadnému mantinelu, ktorý v ôsmich zápasoch v skupine A inkasoval iba štyri góly.

Žiadny tím, vrátane švédskej strany, ktorá je momentálne na treťom mieste na svete, nedokázal nájsť proti nim sieť viac ako raz za 90 minút a vďaka sérii čistých kont skončili na druhom mieste. Perth začiatkom tohto týždňa.

„Sme v prvej desiatke, čo sa týka inkasovaných gólov v každej skupine a to nás robí hrdými,“ povedal Campbell. „Keď to bude potrebné, postavíme svoje telá do hry a tvrdo pracujeme s našimi nízkymi a strednými blokmi, aby sme tímy frustrovali a nedávali im šance.

„Vysiela to správu, že do play off nezídeme ľahko a určite sa dostaneme na majstrovstvá sveta. Jeden krok za druhým, ale určite to súperov znepokojuje.“

Campbellova sebadôvera predstavuje posilnenie v poradí Írska po doterajšom výbornom ťažení, ale aj keď toho na prvé kolo play-off začiatkom októbra urobili dosť, môže pred sebou ešte veľa práce.

Traja víťazi tohto prvého kola a tri tímy, ktoré sa priamo kvalifikujú do druhého kola, si zmerajú sily v play-off o jeden zápas 11. októbra.

Dvaja najvyššie umiestnení víťazi play-off (na základe umiestnenia v kvalifikačnej skupine a výsledkov druhého kola play-off) sa kvalifikujú do finále, zatiaľ čo zostávajúci víťazi play-off budú súťažiť v medzikonfederačných play-off v r. Neu. Zéland vo februári.

Dnes okolo obeda by to malo byť o niečo jasnejšie, a ak sa žrebovanie Uefa a Fifa zvykne naťahovať, hodí sa to sem so scénou, ktorá sa zdá byť zbytočne dlhá.

READ  Slovensko od 19. apríla zmierňuje niektoré obmedzenia

Švajčiarsko a Island boli ďalšie dve krajiny vyňaté z predbežných kôl. Obaja hrali na Euro 2022 začiatkom leta, rovnako ako Belgicko a Rakúsko, ktoré postúpili do štvrťfinále.

Škótsko je v rebríčku FIFA tri miesta nad Írskom, Portugalsko o jedno miesto nižšie a Wales štyri na 30. mieste. Bosna a Hercegovina na 63. mieste sa kvalifikovala zo slabej skupiny napriek tomu, že skórovala len deväťkrát a inkasovala 17 gólov.

Íri majú pred žrďami vlastné problémy. Odoberte 20 gólov, ktoré strelili proti gruzínskym črepníkom, a len šesť ďalších dokázali v poltuctu ďalších skupinových zápasov, z ktorých jeden prišiel v utorok proti Slovensku.

To je starosť.

„Mali sme širokú škálu príležitostí,“ povedal Campbell. „Môj vstup v prvom polčase bol pravdepodobne nezmysel. Keďže sme boli v defenzíve veľmi úzky, v tom boli naše čísla, možno sme potrebovali nájsť viac miesta na bokoch.

„Možno sme mali občas priveľa prihrávok alebo dotykov navyše, na konci druhého polčasu mali veľa lopty. Možno sme sa trochu báli. Nespanikáril, ale trochu sa obával straty vedenia, pretože sme potrebovali vedenie a niekoľkokrát sme sa zasekli na pulte.

„Ženy ukázali charakter a ochotu robiť prácu.“

Na tom teraz záleží.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close