šport

Melbourne | Burrage a Miyazaki postupujú do posledného kola AO Qualies

Britky Jodie Burrage a Lily Miyazaki porazili Barboru Balikovú a Su Jeong Zhang a kvalifikovali sa do hlavného žrebu Australian Open vo finálovom kole, ale podľahli Poline Gutermedovej, 30. a 30. nasadenej Katie Boulder v Melbourne. 2. kolo v stredu.

Ak po každom bode mrmlem a hovorím vysokým hlasom a hovorím „dobre, poďme“, môže to znieť otravne, ale mne to pomáha prekonať všetky emócie na ihrisku. Umožňuje mi to všetko vypustiť. Môj tréner Sebastián Eguez mi vždy hovoril: „Vec číslo 1 je, že ak chcete hrať dobre, musíte vždy nastúpiť a odpáliť loptu. Ak netrafíte loptu, nič sa nestane.“ Alžbeta Mandlicková

Emma Raducanu a Harriet Dort sa budú musieť dostať cez svoje súperky Selinu Janicejevičovú v treťom kole, pretože dúfajú, že sa dostanú do hlavného žrebu ženskej dvojhry na prvom Grand Slame sezóny v Melbourne Park, Burrage a Miyazaki od 16. do 29. januára. Francúzsko a Američanka Coco Vandewegheová sa umiestnili na 23. mieste.

Burrage, ktorá sa tu umiestnila na 128. a 26. mieste, porazila 205. Balikovú a Českú republiku 6-1 6-2 za 58 minút.

Britka č. 4 predviedla presvedčivý výkon, aby si udržala kvalifikačné nádeje, keď brejkla v prvom geme proti Palikovej a potom dvakrát v prvom sete.

V druhom si udržala kontrolu, dvakrát pokazila, keď uzavrela pohodlné víťazstvo.

Jeho posledný súper Janicejevič je na 185. mieste a na okruhu ITF Pro Circuit vyhral 7 titulov vo dvojhre a vo štvorhre.

Francúzska hráčka sa dostala do fázy po tom, čo zdolala 13. nasadenú Rumunku Elenu-Gabrielu Rousovú 7-5 6-3.

Lily Miyazaki porazila Su Jeong Jong v stredu a čelí Coco Vandewegheovej o miesto v hlavnom ťahu AO.

© Luke Walker/Getty Images pre LTA

Svetová 178. hráčka Miyazaki dokončila úlohu za hodinu a 57 minút, keď porazila Juhokórejčanku Jang 6-4 7-6(2), pričom čelila ťažkej výzve bývalej tenistky Vandewegkeovej, ktorá porazila Petra Marcinko. z Chorvátska, 6-4 6-2.

READ  IIHF - Finále vo Francúzsku

Britská číslo 7 vyhrala úvodný set proti Zhangovi tam a späť, ktorý obsahoval 5 prestávok na podanie a bol zlomený pri pokuse odservírovať zápas, ale v tajbrejku vyhral 6 bodov za sebou, aby si zabezpečil víťazstvo.

Boulderovej sa však proti Gudermedovej nedarilo, prehrala prvých 5 gemov v rade a keďže Gudermedová prelomila svoje podanie na otvorenie druhého gemu, Boulder si nedokázala vypracovať príležitosti na brejkovanie.

Elizabeth Mandlík, dcéra 4-násobnej grandslamovej šampiónky Hany Mandlíkovej, postúpila do 3. kola kvalifikácie po tom, čo v stredu zdolala Mai Hondama.

© Al Bello/Getty Images

Medzitým 21-ročná Elisabeth Mandliková, ktorá s výškou len 1,70 m priznala, že na kurte nemá práve najimpozantnejšiu postavu, zabalila množstvo úderov, aby prekonala Japonku Mai Hondama 6-2 6-2. Hodina 13 minút do postupu.

Jej herný štýl sa len málo podobá na jej matku, štvornásobnú grandslamovú šampiónku Hanu Mandlíkovú, ale súťaživosť je podľa nej rodinnou črtou.

„Ak po každom bode mrmlem a hovorím vysokým hlasom a hovorím ‚OK, poďme‘, môže to znieť otravne, ale mne to pomáha vyrovnať sa so všetkými emóciami na ihrisku,“ povedal po svojom víťazstve. . . „Umožňuje mi to všetko vypustiť von.

„Môj tréner Sebastián Eguez mi vždy hovoril: ‚Číslo 1 je, že ak chcete hrať dobre, musíte vždy vykročiť a odpáliť loptu. Ak netrafíte loptu, nič sa nestane. „

„Som malý, ale som rýchly, ak urobím krok späť a začnem robiť loptu, zabijú ma.

Američanka debutovala na grandslame na minuloročnom US Open, kde sa dostala až do 2. kola.

Svetová 130-ka skončila v stredu víťazstvom pri svojom debute na Australian Open, 36 rokov po veľkých víťazstvách jej matky v Kooyongu.

„Chce, aby som robila po svojom a vytvorila svoj vlastný príbeh, ale vie, aký som na ňu hrdý,“ povedal Mandlik o svojej mame.

READ  ONLINE: AC Sparta Praha - Lille OSC (Európska liga)

Cez cestu z Melbourne Parku bežal Mandlikov starý otec Willem Mandlik za Československo v semifinále na 200 m na olympijských hrách v roku 1956.

Rodinné väzby s mestom sú hlboké, ale Mandlíková si dávala pozor, aby nevkladala do svojej dcéry neprimerané očakávania a bývalá svetová trojka len zriedka hovorí o svojich veľkých víťazstvách vrátane dvoch Australian Open.

„Sledoval som pár jej zápasov, ale len preto, že som sa opýtal alebo preto, že niekto povedal: ‚Ach, toto by ste si mali pozrieť‘, ale nikdy to neprišlo od nej,“ povedal Mandlík. „Myslím si, že je to neuveriteľné.

„Znamená to svet [to qualify]. Nechcem si robiť veľké starosti, ale robím to. Chcem to urobiť tak zle.

Podľa všetkého sú všetky trofeje Montlicovej namiesto rodinného domu na Floride v Prahe, okrem jednej – trofeje z US Open.

Až keď Mandlika a jeho brata-dvojča Marka Willema vzali do škôlky na veľkých školách, kým ich matka hrala Legends Twins, niečo sa začalo meniť.

„Videli ste iných hráčov, ktorých rodičia odišli, a ja som si povedal: Chodia sem len profesionálni hráči, moja mama môže byť v poriadku,“ zasmial sa Mandlík.

Tretia nasadená Anna Karolína Schmidlová teraz stojí medzi Mandlikovou a hlavným ťahákom po tom, čo Slovenka v stredu prekonala Francúzku Jessicu Poncet 6-1 6-1.

15-ročná Brenda Fruhvirtova má na kvalifikáciu už len jeden zápas po tom, čo zdolala Dariu Sniguer v 3 setoch.

© Hannah Peters/Getty Images

Nasadená štvorka Cristina Bucaová zo Španielska postúpila v pondelok nad Američankou Ashlyn Krugerovou a Kanaďankou Eugenie Bouchardovou 6:2, 6:0 v troch setoch. Majsterka AO 2020 v dvojhre žien prehrala iba 2 zápasy proti Austrálčanke Zoe Hives.

15-ročná Češka Brenda Fruhvirtová zvíťazila nad Ukrajinkou Dariou Snikurovou 5:7 7:6(3) 6:3.

READ  Alison Riskeová získala svoj tretí titul v kariére!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close