Ekonomika

Mercedes-Benz ukazuje budúcnosť mobility: prichádza s hybridnými SUV nabíjateľnými zo siete

Každý automobil Mercedes-Benz je kombináciou lásky k jazde a dlhoročných remeselných a technických skúseností. Vďaka tomu poskytujú najnovšie hybridné nabíjateľné modely SUV výnimočné jazdné vlastnosti a vyberajú to najlepšie zo sveta spaľovacích a elektrických motorov.

Vzhľadom na svoju veľkosť boli modely SUV vo všeobecnosti častejšie spojené s vyššími prevádzkovými nákladmi. Mali väčšie a výkonnejšie benzínové alebo naftové motory, ktoré mali logicky v porovnaní s menšími autami o niečo vyššiu spotrebu a emisie CO2. Keďže cieľom automobilky je v budúcnosti smerovať k mobilite bez emisií, na túto kategóriu vozidiel už odpovedá vo forme hybridných modelov nabíjateľných zo siete. Športové úžitkové vozidlá od GLA po GLE poskytujú ekologické a efektívne riadenie kombinujúce výhody dvoch svetov. Špecifické výhody elektromotorov v mestách a výhody spaľovacích motorov pri dlhých cestách krajinou.

Špičkový výkon 90 kW a počiatočný krútiaci moment 440 newtonmetrov sú základnými charakteristikami elektromotora v modeloch GLC SUV a kupé. Elektromotor poskytne suverénny zážitok z jazdy. V čisto elektrickom režime je možné ísť rýchlosťou až 130 km / h. GLE 350 de 4MATIC dosahuje výkon až 100 kW a maximálnu rýchlosť v čisto elektrickom režime až 160 km / h.

Aktuality.sk7fotografie v galérii

Rýchle DC nabíjanie

Z AC nabíjacieho boxu nabijete vybitú vysokonapäťovú batériu v modeli GLE z 10 na 100 percent za 3 hodiny a 15 minút. Keďže GLE má nabíjaciu zásuvku COMBO, ktorá slúži na nabíjanie striedavého aj jednosmerného prúdu, na jednosmerných nabíjacích stojanoch nabijete batériu z 10 na 100 percent za vynikajúcich tridsať minút. Plne nabitá batéria poskytuje dojazd takmer 100 km v čisto elektrickom režime. A to je pre väčšinu majiteľov týchto vozidiel dostatočné bohatstvo. Napokon údaje o skutočných jazdách v aplikácii EQ Ready dokazujú, že až 96 percent všetkých jázd je kratších ako 100 km.

READ  Toyota konečne potvrdila elektromobil pre slovenský trh, ale ...

Efektívnosť v každom smere

O hybridný pohon nabíjateľný zo siete sa nemusíte starať. Mercedes-Benz prišiel s predvídateľnou operačnou stratégiou pre všetkých vodičov, ktorá optimálne plánuje využitie dostupnej energie pri zadávaní trasy do navigácie. Napríklad, ak plánujete prekonať 100 kilometrov, časť trasy po okresných cestách, potom po diaľnici a nakoniec po meste, systém ponechá elektrický motor až po diaľnicu, kde automaticky prepne na spaľovací motor režim. Vďaka inteligentnému navigačnému systému vozidlo vie, že bude musieť neskôr prejsť cez mesto, čím ušetrí elektrickú energiu na jazdu v meste. Prevádzková stratégia tak automaticky zvolí ideálnu kombináciu spaľovacieho motora a elektromotora pozdĺž celej trasy.

Aktuality.sk7fotografie v galérii

ECO asistent poradí

Aby boli intervaly medzi nabíjaniami čo najdlhšie a najkratšie, elektronika modelov EQ Power podporuje vodiča v efektívnej jazde prostredníctvom inteligentnej prevádzkovej stratégie založenej na trase. Táto stratégia odporúča elektrický jazdný program vždy na tých úsekoch trasy, kde je takéto použitie najrozumnejšie, berúc do úvahy okrem iného kartografické údaje, topografiu, predpisy týkajúce sa rýchlosti a dopravnej situácie na celej plánovanej trase. Takzvaný ECO asistent podporuje vodiča ako trénera a pomáha mu šetriť elektrinu a palivo. Neustále predpovedá, kedy má vodič zložiť nohu z plynového pedála, a teda keď je plavba alebo rekuperácia výhodnejšia. Pomáha mu tiež haptický plynový pedál. Vodiči, ktorí sa riadia jeho radami, môžu v porovnaní s bežným jazdným profilom znížiť spotrebu až o päť percent.

INFOBOX

Váhate s kúpou hybridného Mercedes-Benz dobíjateľného zo siete?

Bezplatná aplikácia EQ Ready analyzuje jednotlivé jazdné údaje používateľa a porovnáva ich s množstvom parametrov elektrických a hybridných vozidiel nabíjateľných zo siete. Aplikácia tak analyzuje, či by malo pre daného používateľa zmysel prejsť na elektrické alebo hybridné vozidlo, ktoré je možné nabíjať zo siete. Výsledky sú založené na individuálnom profile používania a neanalyzuje sa iba jedna konkrétna jazda, ale aj každodenný profil jazdy, ktorý poskytuje komplexný prehľad.

Aktuality.sk7fotografie v galérii

INFOBOX

Prémiové výhody získate zakúpením vozidla Mercedes-Benz

READ  Audi S3 Sportback a Sedan: Športové výlisky neznižujú výkon ani technológiu - Aktuality - Auto

Dlhodobý úspech značky Mercedes-Benz na automobilovom trhu nepochybne zaisťuje vysoká úroveň služieb a výhod. Majitelia nových hybridných modelov GLE a GLC nabíjateľných zo siete tiež automaticky získajú servis pre svoje nové vozidlá za cenu vozidla po dobu 6 rokov alebo až 160 000 kilometrov pri predpísanej údržbe výrobcu. Okrem toho môžu zákazníci Mercedes-Benz predĺžiť štandardnú záruku na auto až na 6 rokov (až 160 000 kilometrov). V prípade poruchy, nehody, menších nepríjemností alebo vandalizmu vám pomôže záruka mobility Mobilo. A keďže Mercedes-Benz má záujem o čo najdlhšiu bezproblémovú prevádzku vozidiel, poskytuje bezplatne raz ročne 20-minútovú servisnú kontrolu v autorizovaných službách.

INFOBOX

Len do konca roka so zľavou

Mercedes-Benz ponúka atraktívnu cenovú výhodu pre záujemcov o hybridné modely, ktoré je možné nabíjať zo siete vo forme technologickej edície. Zákazník navyše získa aj kredit na nabíjanie až 2632 kWh. Zobraziť ďalšie informácie ty.

Aktuality.sk7fotografie v galérii
Aktuality.sk7fotografie v galérii

Reklama

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close