Ekonomika

Mercedes-Benz už má elektrický skúter. Mikromobilita je trend

Mercedes-Benz sa pripája k automobilkám ako Audi, BMW, Poškodenie alebo SEAT, ktoré už ponúkajú produkty mikromobility. Do portfólia štuttgartskej spoločnosti pribudne elektrický skúter EScooter Mercedes-Benz, ktoré je možné použiť aj v cestných komunikáciách.

Nemci to tvrdia elektrický skúter je navrhnutý pre čo najdlhšiu životnosť. Zároveň dodávajú, že vďaka použitiu vysoko kvalitných komponentov a materiálov zvládne 13,5 kg Mercedes-Benz eScooter viac ako 5 000 kilometrov. Kolobežka bola vyvinutá v spolupráci so švajčiarskym špecialistom v mikromobilita – Mikropohybové systémy.

Vďaka elektromotoru so špičkovým výkonom 500 W (menovitý výkon 250 W) je možné jazdiť maximálnou rýchlosťou 20 km / h. Batéria vybavená článkami od LG Chem s kapacitou 280 Wh zabezpečí dojazd až 25 km. Nabíjanie zo štandardnej zásuvky trvá 3 až 3,5 hodiny. 70% SoC môžeme dosiahnuť za niečo viac ako 2 hodiny.

EScooter má predné a zadné odpruženie, zatiaľ čo jeho gumové kolesá dosahujú priemer 20 cm. Tyč riadenia je výškovo nastaviteľná. Micro-Mercedes je tiež vybavený digitálnym displejom, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie. K kolobežke je možné pripojiť smartfón, ktorý nadviaže spojenie so kolobežkou prostredníctvom aplikácie a Bluetooth. Aplikácia potom poskytne pokročilé informácie vrátane navigácie.

Mercedes Benz tiež uvádza, že skúter je vybavený tromi brzdami, vrátane predného, ​​zadného bubna a chodidla. Zahŕňa tiež predné a zadné svetlo alebo držiak na „ŠPZ“. Vďaka tomu tento mikro-elektrické auto schválené pre použitie na cestách (platí pre Nemecko).

Ako mnohí uhádli, nebude to lacný špás. Na Slovensku stojí Mercedes-Benz eScooter 1 109 €.

Zdroj: Daimler

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla by mohla vyrábať elektrické bicykle, tvrdí Elon Musk
Škoda tiež predstavila kríženie medzi elektrickým bicyklom a elektromotorom
Americká armáda testuje elektrický „skúter“ s cenou automobilu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close