Ekonomika

Mercedes-Maybach Trieda S – dôkladná povrchová úprava pre obrovský luxus

Pre triedu S nie je verzia Maybach iba úrovňou výbavy. Je to najdlhšia dostupná trieda S.

Na Slovensku sa začne predaj triedy Mercedes-Maybach triedy S na jar 2021. Prvé vozidlá sa dostanú k autorizovaným predajcom v lete 2021.

Mercedes-Maybach Trieda S (dĺžka / šírka / výška: 5 469/1 921/1 510 milimetrov) je klasický trojpriestorový sedan. Špeciálnymi vlastnosťami prednej časti sú špeciálna kapota s chrómovou lištou a maska ​​chladiča Mercedes-Maybach.

Dvojfarebný lak s deliacou lištou na požiadanie prispieva k osobitému vzhľadu triedy S Mercedes-Maybach. Tento lak sa nanáša ručne podľa najvyšších kritérií kvality. Revolučná technológia svetlometov DIGITAL LIGHT je k dispozícii na požiadanie. Umožňuje nové funkcie, ako je projekcia pomocných značiek alebo výstražných symbolov na cestu (predbežne od leta 2021). V prípade technológie DIGITAL LIGHT obsahuje každý svetlomet svetelný modul s tromi mimoriadne výkonnými svetlo emitujúcimi diódami, ktorých svetlo sa láme a smeruje 1,3 milióna mikro zrkadiel.

V interiéri je až päť obrazoviek. V štandardnej výbave je centrálny OLED displej s uhlopriečkou 12,8 palca, ktorý slúži ako špičkové ovládacie centrum. Na požiadanie je k dispozícii 12,3-palcový 3D displej vodiča s trojrozmerným pohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky a výraznými hĺbkovými a tieňovými efektmi.

Adaptívne osvetlenie v zadnej časti interiéru má svoju premiéru vo vozidle Mercedes-Maybach. Prispôsobuje sa želaniam cestujúcich vo viacerých ohľadoch: okrem jasu je možné upraviť aj veľkosť a polohu svetelného bodu. Zároveň je k dispozícii široká škála nastavení medzi presným pracovným svetlom a relaxačným svetlom salónu.

Rozšírené opatrenia na elimináciu prenosu hluku a vibrácií na vozidlo sa zameriavajú hlavne na zadné sedadlá. V oblasti podbehu zadného kolesa sa preto dodatočne používa izolačná pena. Dodatočné pevné trojuholníkové okná v stĺpiku C sú vybavené vrstveným sklom, pretože sú umiestnené v bezprostrednej blízkosti hláv cestujúcich na zadných sedadlách. Na želanie je Mercedes-Maybach dodávaný s pneumatikami s prvkami absorbujúcimi penu, ktoré sú optimalizované na zníženie hluku.

V spoločnosti má premiéru aktívna kompenzácia zvuku pri jazde (AFGK). Systém zmierňuje nežiaduce nízkofrekvenčné zvuky obrátením zvukových vĺn.

READ  Pokles o tri tisíc dolárov na deň. Bitcoin bol blízko prekonania maxima, potom prudko prehral

Na palube je tiež bohatá dávka klasického luxusu: novinkou sú veľké dekoratívne prvky na predných sedadlách. Ušľachtilý drevený obklad obklopuje operadlo sedadla vodiča a spolujazdca. V prípade výbavy so zadnou zadnou časťou je medzi dvoma pasažiermi na zadných sedadlách podobne výrazný drevený obklad.

Rázvor náprav, ktorý je o 18 cm dlhší ako dlhá verzia Mercedes-Benz triedy S, ponúka cestujúcim na zadných sedadlách absolútne výhody.

Motory triedy Mercedes-Maybach S pochádzajú z portfólia Mercedes-Benz a čiastočne dostali elektrickú podporu prostredníctvom integrovaného štartovacieho generátora druhej generácie (ISG). Tento štartovací generátor poskytuje výkon až 15 kW, podporuje efektívne kĺzanie pri jazde stabilnou rýchlosťou, zvyšuje komfort funkcie Start – Stop a celkovo zvyšuje efektivitu jazdy.

Prevodovka 9G-TRONIC bola vylepšená kvôli adaptácii na ISG. Elektromotor, výkonová elektronika a chladič prevodovky sa teraz presunuli do prevodovky, resp. k prenosu. V kombinácii s ISG bolo možné vylúčiť celý dvojdielny remeňový pohon, pretože sa používa elektrický kompresor chladiva. Vďaka tomu je možné efektívne a pohodlne klimatizovať interiér aj pri bežiacom motore (fázy štart-stop a klzné fázy). V závislosti od trhu bude Maybach v rukách zákazníkov a ich vodičov s tromi motormi. Buď s motorom V8 alebo V12. Neskôr k miernym hybridom pribudne plug-in hybrid založený na šesťvalci R6. Všetko je to s výkonom 500 koní a viac, iba so strojom a iba s pohonom všetkých kolies.

Štandardom je vzduchové odpruženie AIRMATIC s plynulo nastaviteľným tlmením ADS +. Pomocou systému DYNAMIC SELECT môže vodič individuálne meniť charakteristiky jazdy, ESP®, podvozku a riadenia. Na výber slúži ovládanie na spodnom konci centrálneho displeja. Systém DYNAMIC SELECT ponúka vlastný jazdný program MAYBACH. Tento program je celkom zameraný na komfort jazdy.

Riadenie zadnej nápravy (voliteľné) zvyšuje manévrovateľnosť v meste. Tým sa zmenší polomer otáčania takmer o dva metre. Zákazníci si môžu vybrať z dvoch variantov: riadenie zadnej nápravy s uhlom kolies 4,5 ° a 10 °. Namiesto 13,1 metra je polomer otáčania 12,2 alebo 11,2 metra.

READ  Rast priemyselnej výroby na Slovensku je najvyšší v apríli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close