Ekonomika

Mercedes predstavil extrémnu terénnu verziu elektromobilu EQC

Spoločnosť Mercedes-Benz dnes predstavila plne funkčnú štúdiu „extrémneho“ elektrického offroadu Mercedes-Benz EQC 4 × 4², ktorý vznikol na základe konvenčného elektromobilu EQC. Technológia vozidla je zameraná na budúcnosť a prekonáva legendárnu triedu G v mnohých „terénnych“ faktoroch.

Mercedes Benz chce vyskúšať limity s modelom EQC 4 × 4² “a ukázať to elektromobilita nie je to len mestská záležitosť, ale je to možné aj v teréne. „Dodávame, že elektromobilita je určite„ mimomestská “.

Malý špecializovaný „medzirezortný tím“ pracoval na terénnom automobile Mercedes-Benz EQC 4 × 4², ktorý vytvoril „mobilnú technologickú platformu“ založenú na konvenčných elektrické auto EQC 400.

Elektrický terénny podľa Mercedesu je schopný jazdiť na piesku v púštnych oblastiach a na plážach, v skalnatom teréne a brodiť sa horskými potokmi. Môžu za to aj viacprvkové portálové nápravy, veľká svetlá výška a veľké nájazdové uhly.

Svetlá výška vozidla je 293 mm, čo je viac ako dvakrát viac ako v prípade konvenčného modelu EQC (140 mm) a o 58 mm viac v porovnaní s terénnou legendou, modelom Mercedes-Benz G. Hĺbka brodenia sa v porovnaní s modelom zvýšila. EQC o 15 cm, na 40 cm, zatiaľ čo terénna verzia je asi o 20 cm vyššia.

Mercedes-Benz EQC 4 × 4² prekonáva triedu G aj v nájazdových uhloch. Predný nájazdový uhol dosahuje 31,8 stupňa. a zadný nájazdový uhol 33 st. „G-éčko“ musí „stačiť“ s 28 st. na oboch stranách.

„Lampspeaker“

Zaujímavosťou tohto modelu sú aj takzvané Lampspeaker. Odborníci na zvuk spoločnosti Mercedes-Benz využili dostupný priestor na inštaláciu v krytoch svetlometov na integráciu reproduktorov. Tieto generujú zvuk pre systém AVAS, ktorého cieľom je upozorniť chodcov na prítomnosť vozidla pri jazde nižšou rýchlosťou.

Po modeloch G 500 4 × 4² a E 400 All-Terrain 4 × 4² je Mercedes-Benz EQC 4 × 4² už tretím konceptom značky s „prívlastkom“ 4 × 4². Špeciálne „G-éčko“ sa dostalo do sériovej výroby. V prípade modelu EQC asi také niečo čakať nemôžeme, zdá sa však, že táto technologická platforma by sa mohla stať základom pre avizovanú plne elektrickú triedu G.

READ  Medzinárodný menový fond zvýšil prognózu HDP Maďarska na 4,3%

Zdroj: Daimler

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česko-ruská spolupráca prináša „cenovo dostupný“ elektrický off-road
Tesla Model X ako skutočný offroad alebo autoškola a sanitka
Je elektrický „offroad van“ s elektromobilom 4 × 4 roka?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close