Svet

Meškanie vlaku v Sydney pokračuje; Zľava Victoria Energy v hodnote 250 USD; John Barlaro odchádza z newyorského biznisu; Americké práva na potrat naďalej klesajú; Obchodné rokovania Anthonyho Albaneseho s EÚ budú rýchlo monitorované

Štátna pohotovostná služba NSW čelí obvineniam, že nedokázala naplánovať katastrofické záplavy v Lismore a rozsiahlych severných riekach, napriek desaťročiam starým výskumom varujúcim, že takáto katastrofa môže nastať.

Exkluzívne rozhovory a svedectvá z dvoch samostatných vyšetrovaní podrobne opísali, ako administratíva SES narazila počas prírodných katastrof politických a komunitných vodcov, obyvateľov, záchranárov a miestnych obyvateľov severných riek. Alebo smer na boj s katastrofou, ktorá zachvátila severné rieky NSW.

Woodburn v oblasti North Rivers v NSW bol ponorený začiatkom tohto roka.dlh:Johnny Barrett

Štyria ľudia zomreli pri povodniach z 28. februára a tisíce zostali bez domova po incidente, ktorý je teraz predmetom nezávislého vyšetrovania profesorky Mary O’Kaneovej a bývalého policajného komisára Michaela Fullera.

Vyšetrovanie je povinné predložiť prvú správu o svojich zisteniach do 30. júna a druhú správu do konca roka. Teraz však do konca júla predloží správu. Prebieha aj samostatné štátne parlamentné vyšetrovanie.

Načítava

Miestni štátni poslanci Geoff Provest, Janelle Saffin a Tamara Smith tiež vyjadrili znepokojenie nad reakciou SES, vrátane nedostatočnej koordinácie, nedostatočného výcviku a nedostatku miestnych znalostí od profesionálnych zamestnancov Fly, vrátane skoršieho vysťahovania. SES pôsobí v mestách pozdĺž rieky Lismore, vrátane Gorakhpur, Woodburn, Wardell a Broadwater, Tweed Valley a Byron Shire.

Veľkosť a rýchlosť záplav pri februárovej katastrofe ohromila každého, a keďže v NSW boli zaznamenané rekordy zrážok, mnohí obyvatelia a komunitní vodcovia sa pýtali, prečo SES, určená vojnová agentúra pre záplavy podľa zákona NSW, nemohla urobiť presne to. Sám o sebe bezprostredne po tom. A čo je najdôležitejšie, či bola pripravená na to, ako takáto katastrofická udalosť ovplyvní jej schopnosť zachraňovať ľudí.

Prečítajte si celý článok tu.

READ  Šéf rezortu zdravotníctva oznámil svoju rezignáciu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close