šport

Messi bol pred šiestimi rokmi blízko k prestupu do Chelsea a záujem mal aj Real Madrid

dnes 11:40
|

Neúspešný pokus o opustenie FC Barcelona toto leto nebol v kariére Lionela Messiho ojedinelý.

Podľa talianskeho novinára Gianluca di Marzia chcel najlepší futbalista sveta opustiť svoj dlhoročný domovský stánok Camp Nou už v roku 2014. V tom čase mala padnúť dohoda medzi Messim a FC Chelsea pod vedením Josého Mourinha. .

Dôvody, prečo Messi chcel pred pár týždňami opustiť FC Barcelona, ​​sú dobre známe. Tím jeho srdca na čele s trénerom Quique Setiénom nezískal titul v španielskej La Lige a v Lige majstrov vo štvrťfinále utrpel hanebnú prehru s neskorším šampiónom Bayernom Mníchov (2: 8).

Argentínsky klenot FCB pocítil obrovskú frustráciu z nastavenia spoluhráčov a hry celého tímu. Podobné pocity však Messi zažil už v roku 2014, keď FC Barcelona pod vedením Gerarda Martina nezískala žiadnu trofej, s výnimkou španielskeho superpohára na začiatku sezóny. Atlética Madrid potom pripravila španielsky titul „blaugranas“ o španielsky titul a rovnaký tím zastavil Kataláncov v Lige majstrov. A španielsky kráľovský pohár sa stal korisťou Realu Madrid.

Hviezda FC Barcelona Lionel Messi.

Hviezda FC Barcelona Lionel Messi.

Zdroj: TASR / AP

V tom čase sa Messi v telefonickom rozhovore s Mourinhom prakticky dohodol na príchode na londýnsky Stamford Bridge, všetko však zlyhalo na základe osobitnej zmluvnej doložky, ktorú bolo treba zaplatiť. Klauzula o Messiho predčasnom odchode z Barcelony bola v tom čase 250 miliónov EUR a ročný plat bol 50 miliónov EUR. Pripomíname, že súčasné odstupné za prípadný odchod Argentíny je už 700 miliónov eur, a preto tohtoročný pokus o jeho odchod zlyhal.

„Rozhovor medzi Messim a Mourinhom mal viesť k najväčšiemu prenosovému príbehu všetkých čias, zostal však nezodpovedaný. napísal Gianluca di Marza vo svojej knihe o futbalových prestupoch, ktorú citoval portál denníka As.

READ  GCF na stretnutie so šachovými partnermi

Di Marzio tiež píše, že Real Mess sa v roku 2013 vážne zaujímal aj o Messiho a že prezident „Los Blancos“ Florentino Pérez sa veľmi snažil dostať fenomenálneho Argentínčana do svojich radov. “Kapitán FC Barcelona však rázne odmietol akékoľvek rokovania s úhlavným nepriateľom svojho klubu,” napísal Di Marzio.

Počas svojho pôsobenia na Camp Nou sa Messi stal šesťkrát najlepším futbalistom sveta a z klubového hľadiska získal prakticky všetky domáce i medzinárodné trofeje. Najmä počas posledných 12 rokov bol telom i dušou FCB. O jeho fenomenálnom konci svedčí aj skutočnosť, že sa sedemkrát stal najlepším strelcom La Ligy vrátane neúspechu z minulej sezóny. V novom ročníku La Ligy je FC Barcelona už pod vedením nového trénera Rolandela Koemana v tabuľke až na 9. mieste, ale mužstvo odohralo iba štyri zápasy, zatiaľ čo väčšina súperov ich má už šesť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close