Technológie

Meta výkon GPU Quest 2 sa zvýšil s aktualizáciou softvéru

Výkon GPU Quest 2 je teraz o 7% vyšší ako predtým.

Quest OS dynamicky upravuje taktovaciu frekvenciu GPU, aby aplikáciám poskytol potrebný výkon bez plytvania batériou, keď to tak nie je. V dnešnej softvérovej aktualizácii Meta zvýšila maximálnu frekvenciu 490 MHz až 525 MHz. Zdá sa, že ide o automatickú aktualizáciu aplikovanú na všetky náhlavné súpravy, nie o novú úplnú aktualizáciu systému, na ktorú musíte čakať.

Integrácia vývojára nie je potrebná, ale vývojári môžu využiť túto extra právomoc na vydanie aktualizácií, ktoré mierne zvýšia rozlíšenie vykresľovania. Pico 4 Používa rovnaký GPU s maximálnou rýchlosťou hodín nastavenou na 587 MHz a Vývojár Red Matter 2 to využil poskytnúť pozoruhodne vysoké rozlíšenie.

Kupodivu použite nový pre svoju úlohu 2 525 MHz max Po zložení náhlavnej súpravy a spustení každej aplikácie ju musíte znova zapnúť. Táto zvláštna požiadavka bola zrušená v aktualizácii systému v49. V47 bola vydaná začiatkom tohto mesiaca, takže v49 môže byť o niekoľko mesiacov preč – hoci Meta sa v minulosti číslam verzií vyhýbala.

Meta neprezradila, čo presne umožnilo túto aktualizáciu. Quest 2 je teraz v poslednom roku svojej trojročnej životnosti – Quest 3 sa chystá spustenie Budúci rok jeho nový čipset môže poskytnúť Minimálne dvojnásobný výkon GPU.

READ  Slovensko prijme vojakov NATO napriek nevôli verejnosti – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close