Zábava

Metawares, konvergencia a online hry – médiá, telekomunikácie, IT, zábava

Malta: Metaverse, konvergencia a online hranie

Ak si chcete tento článok vytlačiť, musíte byť zaregistrovaný alebo prihlásený na Mondaq.com.

Pokroky v technológii sú nevyhnutné a formujú naše životy. Technológiu by sme však nemali vnímať ako vonkajšiu silu mimo našej kontroly, ale ako výzvu na vyjadrenie našej úlohy v tomto svete, digitálnom svete, ktorý nás obklopuje.

So štvrtou priemyselnou revolúciou teraz žijeme v novom digitálnom svete, hovorí Thomas Friedman; (A) Integrované obvody v mikročipoch, (b) Pamäťové jednotky na ukladanie informácií, (c) Siete, ktoré uľahčujú komunikáciu, (d) Softvérové ​​aplikácie, ktoré poskytujú priamu konektivitu pre potreby spotrebiteľov a (c) Schopnosť senzorov, ktoré umožňujú umelej inteligencii dosiahnuť väčšina predtým len ľudí analyzuje veci.

Táto revolúcia je výsledkom „technologickej integrácie“, ktorú možno opísať ako koncepciu integrácie, miešania, integrácie a transformácie nezávislých a predtým nesúvisiacich technológií, akými sú internet vecí (IoT), veľké dáta, robotika a umelá inteligencia ( AI). ), Blockchain a virtuálna realita (VR). Spoločne vytvorili úplne novú technológiu, ktorá integrovala fyzický, digitálny a virtuálny svet.

Metavéry sú do určitej miery vyvrcholením technologickej integrácie. Fráza „metawares“ bola pôvodne vytvorená v roku 1992 v sci-fi románe Snow Crash od Neila Stephensona. „Metavers“ je kombináciou predpony „meta“, čo znamená mimo a „vesmír“. Metawares je teda skutočný svet alebo svet za vesmírom. V Metaverse môžete tokenizovať, kupovať a predávať virtuálny majetok, avatarov a služby. Často sa to robí pomocou tokenov kryptomien a NFT. Mal by to byť online rozmer prostredníctvom integrácie virtuálnych aktív, virtuálnych finančných aktív, NFT, DEFI, technológie digitálnej účtovnej knihy, inteligentných obchodov a online hazardných hier.

Technologické spoločnosti alebo vrátnici nie sú jediní, ktorí milujú metaware. Spoločnosti zaoberajúce sa hazardnými hrami a online hazardnými hrami a športoví nadšenci radi využívajú Metaverse na vytváranie prístupnejších, rýchlejších a hodnotnejších herných prostredí. Metawares predstaví vysoko integrovaný model otvorenej ekonomiky, najmä v hernom priemysle, čím vstúpi do dominantného unilaterálneho kapitalistického modelu pre živší a inkluzívnejší herný ekosystém s možnosťou zárobku. Hráči a online účastníci budú mať oveľa hlbší zážitok. Okrem radosti z inkluzívnejšieho online hrania budú hráči a používatelia neoddeliteľnou súčasťou tohto nového ekonomického modelu. Vďaka digitalizácii, tokenizácii a šíreniu NFT budú hráči vytvárať a oceňovať prostredie a hráčov inovatívnymi spôsobmi a zároveň pridávať väčšiu hodnotu svojmu dedičstvu. Metawares a tento nový ekonomický model rozšíria hodnotu nad rámec nemetawares reality, spájajúc skutočný kamenný svet a digitálny a fyzický svet dohromady.

READ  Na akom kanáli prebieha súboj Canelo vs Bivol? Úplný zoznam krajín, ktoré môžete sledovať na DAZN

Spojenie digitálneho a fyzického sveta nevyhnutne prinesie okrem pridanej hodnoty aj nové riziká, ktoré nás prinútia predefinovať a zmeniť mnohé z našich zákonov a politík, aby sme tieto riziká zmiernili a zlepšili bezpečné fungovanie novej digitálnej ekonomiky. . Tu sa budú testovať aj hranice poskytovania služieb, pretože hráči sa budú aktívne zúčastňovať, pridávať hodnotu a dotovať tento nový ekonomický model, ktorý máme, fúziu hier, decentralizovaného financovania a elektronického obchodu.

Predpojatosť tejto novej súdržnej reality a prostredia je úplne optimistická a s výnimkou adekvátnych zákonov a nariadení nesmieme zabúdať na kľúčový pilier. Kód používaný na vytvorenie funkcie a hodnoty pre technológiu a najmä pre používateľov a vlastníkov tejto novej hodnoty a na zaplatenie potrebných práv musí byť bezpečný a primeraný svojmu účelu. V hernom/hazardnom priemysle sa musia rozvíjať regulačné postoje a regulačné orgány musia byť splnomocnené na vytvorenie správnych administratívnych štruktúr s povinnosťami zodpovednosti a transparentnosti aj v tejto novej paradigme. Prvok dôvery v metaverze a integrovanom digitálnom svete by mal začať odtiaľto, čím sa zabezpečí, že dizajn metaverza bude spoľahlivý.

Obsahom tohto článku je poskytnúť všeobecný návod na danú tému. Získajte odborné rady týkajúce sa vašej konkrétnej situácie.

Populárne články: Médiá, Telekomunikácie, Informačné technológie, Zábava z Malty

Závodná online hra

Isolas

Partner ISOLAS LLP Steven Catano a právny asistent Paul Morello prispeli do správy Gibraltar: Sports Sports and Taxation Report s užitočným prehľadom online športových stávok.

Regulačné zmeny v oblasti audiovizuálnych médií

NautaDutilh Avocats Luxembursko

Smernica o audiovizuálnych mediálnych službách (2018/1808) (ďalej len „smernica“) bola zmenená a doplnená v luxemburskom zákone z 26. februára 2021 a niektorých nariadeniach Grant Tugel.

Vek sociálnych informácií

Hassans

Niet pochýb o tom, že sociálne siete by tu mali byť. História nás učí, že nie je možné, aby žiadny technologický pokrok otáčal hodiny donekonečna.

READ  Slovenská vláda po odstúpení partnera stratila väčšinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close