Veda

Meteorit spadol na strechu a posteľ Kanaďanky. Kanada

žena v Kanada Začiatkom tohto týždňa bola šokovaná, keď skala zasiahla strechu jej domu a spadla na posteľ, ale jej tvár bola posypaná drťou a inými nečistotami, keď jej pes štekal.

Privolala políciu a pôvodca podozrenia bol pôvodne v blízkosti staveniska, kde mohla Kama na ženin vankúš poslať projektil veľkosti päste. Keď však stavební robotníci povedali, že nevideli výbuch – ale práve videli výbuch na oblohe – rýchlo sa vytvoril konsenzus, že skala je meteorit, Canadian Press informovaný o.

Ruth Hamilton 3. októbra hlboko zaspala v meste Golden v malom meste uprostred Skalistých hôr v Britskej Kolumbii, keď jej pes začal štekať a ona sa prebudila.

„Nikdy v živote som sa tak nebála,“ povedala. „Nebol som si istý, čo mám urobiť, zavolal som na linku 911 a keď som sa rozprával s operátorom, prevrátil som si vankúš a uvidel som, ako sa medzi dva vankúše vkĺzla skala.“

Ukázalo sa, že v noci na oblohe nad územím západného Kanady bol meteorický roj. Hamilton plánuje zachovať vesmírnu skalu a veľmi sa jej uľavilo, že sa nezranila.

„Bola som v šoku a triasla som sa tu niekoľko hodín,“ povedala. „Šance, že sa to stane, sú veľmi malé, takže som veľmi vďačný, že žijem.“

READ  Potenciálne nové typy ľadovcov objavené na Marse

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close