Miami Open – Alex Eela narazil v kvalifikačnom kole manilského Bulletinu

Alex Ela

Alex Eila prehrala svoj prvý zápas ženskej tenisovej asociácie (WTA) po vypadnutí v 1. kole turnaja Miami Open 2021 v skorých ranných hodinách v utorok 23. marca (manilský čas).

Pätnásťročná Ela sa predstavila v úvodnom sete, ale v ďalších dvoch stratila paru a zvíťazila nad setom 4: 6, 6: 4, 6: 2 nad Slovenkou Victoriou Kuzmovou 4: 6, 6: 4, 6. -2 na štadióne Hard Rock.

Zápas trval dve hodiny a 21 minút, 22-ročná Kuzmová pôsobila v podaní s bankou so siedmimi esami.

Vďaka výhre Eily by mohol byť zápas proti Mexičanke Renate Jarasovej miestom v hlavnej remíze.

Napriek prehre filipínska senzácia tínedžerov ukázala sľub, pretože sa teší na ďalšie súťažné zápasy v budúcnosti.

Ela vyhrala miesto pre divokú kartu v kvalifikačnom kole elitného turnaja – najväčší zápas, aký kedy hrala po tom, čo sa zúčastnila podujatí Medzinárodnej tenisovej federácie za 15 000 dolárov a 25 000 dolárov.

Súťaž je klasifikovaná ako WTA1000 a je povinnou premiérovou udalosťou na turné WTA.

Serena Williamsová v tejto súťaži získala osem titulov, posledný z nich v roku 2015, s ďalšími predchádzajúcimi šampiónmi Ashley Party (2019), Sloane Stephens (2018), Johanna Konda (2017) a Victoria Azarenka (2011, 2016).